Cilt bakımında 10 altın kural!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Cilt tipinize uygun bakım yapmayı alışkanlık haline getirin. Cildiniz yağlıysa; sadece nemlendirici özelliği bulunan, içeriğinde yağ ve alkol olmayan ürünleri tercih edin.

Cilt hücrelerinde kan dolaşımını hızlandırmak ve içeriden beslemek için günde en az 8 bardak su için. Bu aynı zamanda, formunuzu korumaya da yardımcı olacak.

Her cilt türünde, siyah nokta sorunu görülebilir. Gözeneklerinin içine kir, toz birikmesiyle siyah noktalar oluşur. Eğer orta seviyede siyah noktalar varsa günlük kullanıma uygun tanecikli temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz. İleri seviyede siyah nokta varsa; güzellik uzmanına danışın!

Güzelliğinize güzellik katan makyaj; gece uyumadan önce temizlenmediği takdirde cilt problemlerine davetiye çıkarır. Ne kadar yorgun olursanız olun, makyajınızı temizlemeden uyumayın. Cilt hücreleri geceleri yenilenir, makyajlı uyuyup bu değerli fırsatı kaçırmayın!

Cildinize hem içeriden hem dışarıdan bakmanız gerekir. Tam bakım için mutlaka sağlıklı beslenin. İçeriğinde vitamin, mineral, antioksidan olan sebze ve meyveleri beslenme planınızdan eksik etmeyin.

Kuru ciltlerde sivilce sorununa pek rastlanmaz ancak cilt gergin olduğu için erken yaşlarda kırışıklık görülebilir. Siz, hemen önleminizi alın ve kuru ciltler için üretilmiş yoğun nemlendirici özelliğe sahip kremleri kullanın.

Hem formda kalmak hem cilt güzelliğinizi korumak için düzenli egzersiz yapın. Egzersiz, cildin kan dolaşımını hızlandırır ve sağlıklı görünmesini, parlamasını sağlar. Açık havada 30 dakika yürüyüş yapmak cildinize olduğu kadar saçlarınıza da faydalıdır.

Zararlı güneş ışınlarından cildinizi koruyun. Özellikle yaz mevsiminde güneş koruyucu krem sürmeden dışarı çıkmayın. Dilerseniz, SPF içeren fondöten kullanarak hem güneşe karşı korunabilir hem de cildinizdeki kusurları kapatabilirsiniz.

Stresten uzak durun, düzenli uyuyun. Uykusuzluk ve stres, cildin baş düşmanlarıdır. Gün içinde stresli ortamlardan uzak durmaya çalışın. Meditasyon yapın.

Alkol ve sigaranın cilde vereceği zarar, başka hiçbir dış faktörle kıyaslanmayacak kadar büyüktür. Sadece sigara içilen ortamlarda bulunmak bile cildinizin yaşlanmasına, renginin koyulaşmasına sebep olur.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.