Cilt bakımı nasıl yapılır?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

cilt_parlak460

Cilt sağlığını korumak ve erken yaşlanmayı önlemek için 20 yaş üstü her kadının cilt bakımını ihmal etmemesi gerekiyor. Peki cilt bakımı nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir? Divinia Güzellik Merkezi’den cilt bakım uzmanları tüm soruları yanıtlıyor.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her kadının temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sıra ile süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır. Nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

ciltbakimi2

Bakımlı bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenler:

– Özellikle yaz aylarında kozmetik kullanımını azaltın

– Günde 2 litre su içilmelidir.

– Düzenli cilt bakımı yaptırılmalıdır.

– Sigara içmekten kaçınılmalıdır.

– Aşırı güneşlenilmemelidir.

– Makyaj çıkarmadan yatılmamalıdır.

– Cilt aksatılmadan her gün nemlendirilmelidir.

– Her hafta bir peeling yapılmalıdır.

– 15 günde bir maske uygulanmalıdır.

– Sivilce ve siyah noktalar bilinçsizce sıkılmamalıdır.

– Cilt tipine uygun bir güneş koruyucu kullanılmalıdır.

– Yüz, ölü hücrelerden temizlerken sert hareketlerden ve zorlamalardan kaçınılmalıdır. Ölü hücreler cilt yüzeyindedir ve hafif bir sürtme hareketiyle kolayca dökülür. Aksi takdirde henüz dökülmeye hazır olmayan hücrelerin de zorlanmasına ve netice olarak kılcal damarların yüzeye çıkmasına, koruyucu yağların yok edilmesine ve cildinizin tahriş olmasına sebep olunabilir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.