Cilt bakımı için önce doğru cilt temizliği

Cilt bakımı için önce doğru cilt temizliği
Cilt bakımı için önce doğru cilt temizliği
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Doğru cilt temizliği nasıl yapılır? Güzel bir cilde sahip olmak için dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Cilt bakımı denildiğinde akla ilk gelen yüzün görünen kısmıdır. Yüzümüz gün içinde hiçbir kıyafet ile örtülü olmadığından dolayı kir ve mikroplarla karşı karşıyadır. Kir ve mikroplar da yüzümüzün yıpranmasına neden olmaktadır. Göz, kulak temizliği ve bakımı cilt bakımının içinde yer alan bakımlardır. Erkeklerde tıraş olmak da cilt bakımına girmektedir. Kadınların temiz bir cilde sahip olması, hafif makyaj uygulaması; erkeklerin de temiz ve tıraş olmuş olması bakımlı bir cilde sahip olduklarını göstermektedir.

Güzel Bir Cilde sahip Olmak için Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Güzel bir cilt için temizlik kurallarına uymak ilk etkendir. Dengeli beslenmenin ve spor yapmanın da sağlığa aynı zamanda cilt sağlığına etkisi bulunmaktadır. Uykunun düzenli olması da cilt sağlığı ve güzelliği açısından önemlidir. Günde 2 litre su içilmesi hem sağlık hem de cilt sağlığına olumlu etki olarak geri dönecektir. Alkol, sigara, aşırı bir şekilde kahve ve çay tüketiminden uzak durmak, soğuk hava, rüzgâr ve kireçli olan sulardan cildi korumak cildin daha güzel ve bakımlı görünmesini sağlayacaktır. Haftada bir kez cilt tipine uygun maske ve peeling uygulaması cildin gözeneklerini açarak temizlenmesine yardımcı olur.

Cilt Temizliği

Sağlıklı olmak ve bakımlı görünmek için yüzü kir ve mikroplardan, makyajdan arındırmak gereklidir ve bu alışkanlık haline getirilerek düzenli yapıldığı takdirde sağlıklı bir cilt sahibi olunur. Yüz, vücuda göre daha hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı daha çok yıpranma ve bozulmalara uğrar. Bu nedenle de cilde doğru temizlik uygulamak gereklidir.

Doğru Cilt Temizliği Yapılması: Temizleyici süt veya krem, bir pamukla yüze uygulanarak kirler yumuşatılıp alınmalıdır. Ardından temizleyicinin kalıntıları tonik yardımı ile silinmelidir. Cildin sabah ve akşam olan bakımı cildin türüne göre seçilen bakım ürünleri ile yapılmalıdır. Yazın suyla kışın krem ile cilt temizliği yapılmalıdır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.