Cildiniz bu 8’liyle tertemiz!

Cildinizi temizlerken bu 8'liye dikkat edin!
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Temiz tutun!

Özellikle hassas ciltlerin dikkat etmesi gereken bir nokta. Sabah, akşam ve spordan sonra cildinize masaj yaparak yıkamalısınız. Makyajınız sivlcelerinizi örter fakat doğru temizlenmediğinde makyajın bile kapatamayacağı bir hal alabilir.

Dermatolojik yüz yıkama jellerini kullanmanız dermatologların önerisi. Böylece akne oluşumuna taviz vermeyeceksiniz.

 

Sivilceleri sıkmayın!

Bunu yapmamak oldukça zor biliyoruz fakat dayanamayıp sıktığınız sivilceler kalıcı izlere ve iltihaplanmalara sebep olabilir. Hatta sonrasında daha fazla sivilcelenmeye de yol açabilir.

Eliniz durmadan sivilcenize gidiyorsa elinizi oyalayacak birşeyler almanız önerimiz.

 

Karmaşık maddelerden kaçının!

Klinik denemelerle kanıtlanmış benzoil peroksit ve glikolik ya da salisilik asidi içeren karışımlar akne için önerilen maddeler. Bu maddeleri 6 hafta boyunca kullanmanız gerekmekte. Eğer 6 hafta sonucunda bir cildinizde bir fark olmadıysa, bu ürün sizin cilt tipinize uygun değil.

Retinoidleri deneyin!

Retinoidler sadece kırışıklıklar için değildir. Akne oluşumunu engeller, kolajen üretirler ve lekeleri yok ederler. Gece yatmadan önce bir ceviz büyüklüğü kadar bu karışımı parmaklarınızla tüm yüzünüze yedirin.

Erken tedavi

Sivilcelenmeden ve lekeler tam olarak yüzünüze yerleşmeden harekete geçin. Amaç cildinizi temiz tutmak. Aknenin oluşumunu önlemek için dermatolojik karışımları yüzünüze sürebilirsiniz.

Cildinizi kurutmayın!

Akne ve leke önleyici ürünleri kullanırken de yüzünüzün kupkuru kalmamasına özen gösterin. Bazı kimyasallar teninize iyi gelmez. Bunun için nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Rahatlayın!

Demesi kolay, peki yapması? Stres hormonlarınızı harekete geçiren, düzeninizi bozan hatta teninizi sivilcelendiren önemli bir etkendir. Daha dingin olmaya çabalamanız önerimiz. Örneğin küvetinizi doldurun, sıcacık bir köpük banyosuyla teninizi dinlendirin ve arındırın.

İzlerden kurtulun!

Sivilcelerin yok olması sadece izlerin gittiği anlamına gelmiyor. İz tedavilerindeyse, salisilik asit ve meyan kökü özü kullanılıyor.

 

Kaynak: elmaelma.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.