Cildi Sıkılaştıran ve Nemlendiren Besinler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Cildinizi sıkılaştıran ve aynı zamanda da ciltteki nemi tutma özelliği sağlayan meyve ve sebzeleri biliyor musunuz?

Cildimizin ışıl ışıl parlamasını ve bakımlı görünmesini istiyorsak cilt bakımı kadar beslenmemize de dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü cildimizin güzelliği, parlaklığı ve gerginliği besinlerle dorğu orantılı.

 

Vitamin deposu olan meyve ve sebzelerin bazılarında bulunan vitaminler cildinizin daha sıkı ve parlak olmasını sağlıyor. Aynı zamanda da nem tutma özelliği ile cildinizin kurumasını önlüyor.

İşte cildinize iyi gelen besinlerden bir kaçı:

Cildimizin yenilenmesini ve ölü hücrelerden arınmasını istiyorsak içeriğinde A vitamini bulunan kremleri kullanmaya özen gösteririz. A vitamini hem cildin rengini dengeler hem de aynı zamanda lekelerin oluşumunu engeller. Peki ya içinde yüklü miktarda A vitamini bulunan sebzeler ve süt ürünlerine ne demeli?

Cildinizin su tutma kapasitesini arttırmak istiyorsanız içinde A vitamini bulunan sebze ve meyveleri daha çok tüktmelisiniz. Cildinizin gerginliğini koruyan bu vitaminleri. balık yağından yumurtadan sütten karaciğer ve tereyağından alabilirsiniz. Aynı zaman da peynirin de içinde A vitamini bulunduğu için cildinize gerekli olan iyileştirmeyi yapacaktır.

Süt ürünlerinden sonra sebzeleri saymak gerekirse, cildinizin gerginliğini arttıran sebzeler arasında, havuç, ıspanak, lahana, biber, brokoli, koyu yeşil sebzeler, mango, portakal ve mandalina bulunuyor.

Uzmanlar cildimizin günlük A vitamini ihtiyacının 800-900 miktogram oranında olmasını söylüyor. Ortaboy bir mangoda yaklaşık 800 mikrogram A vitamini bulunuyor.

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...