Cildi beyazlatmak için kil maskesi

Cildi beyazlatmak için kil maskesi
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kil maskesi ile cildinizi daha beyaz ve daha pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

Kil maskesi birçok cilt problemine çare oluyor. Porselen gibi bembeyaz bir cilde özenenler için de bir kil maskesi tarifimiz var!

Bir yumurta beyazını yarım yemek kaşığı tuzla çırpın,üzerine iki yemek kaşığı kil ekleyin.

Cildi yenileyen kil maskesiyle ilgili tüm bilmeniz gerekenler!

Çinliler, Yunanlılar, Romalılar ve Hintliler, yüzyıllardır kili tedavi amacıyla kullanıyor. Antiseptik özelliğiyle hücrelerin yeniden yapılanmasına ve canlanmasına olanak veren kil, bu yüzden cildimiz için de çok yararlı!.

Fakat seçimi doğru yapmak ve bu bilgileri akılda tutmak gerekiyor!

En doğru kil nasıl seçilir?
İyi maskeler yapmak için, çok ince, beyaz veya yeşil kile ihtiyacınız var. En ucuzlarından olan parçalanmamış ürünler alırsanız, bir mikser içinde parçalayın. Dokuyu test etmenin en iyi yolu, küçük bir miktarı eliniz üzerinde denemektir: pütürlü bir his vermemelidir.

Beyaz kil en doğal olanıdır ve normal ve karma ciltler için tercih edilir. Yeşil kil, daha güçlü terapi etkiye sahiptir ve daha kurutucudur, bu yüzden yağlı cilt için kullanın.

Kil sabunla etkileşim haline girdiğinde bakteri üretir, bu nedenle kili sabunla temas ettirmemeye özen gösterin.

Maskeyi uyguladıktan sonra doğal bir şekilde kurumaya bırakın, maskenin çatlamasına sebebiyet verecek hareketlerde bulunmayın. Maskeniz kuruduğunda temiz suyla veya gül suyuyla temizleyin.

Maske nasıl hazırlanır?
Seçtiğiniz kilden iki yemek kaşığını, cam veya seramik bir kaba koyun ve yaklaşık üç yemek kaşığı dinlenmiş şişe suyu kili yaklaşık 5 mm. Kaplayacak kadar ekleyin. Mineralleri düşük bir su kullanmak önemlidir. Musluk suyu kullanmayın.

Karıştırmadan önce mümkünse bir saat (en az 30 dakika) bekletin. Hemen karıştırmak, maskeyi yapışkanlaştırarak yoğunluğunu etkiler ve uygulanması zorlaşır. Çok ince olan karışıma bir parça kil ilavesi veya çok kalın olana biraz su ilavesi her zaman kolaydır.

 

 

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.