CHP’li Havutça, Zayıflama İlaçlarını Meclis Gündemine Getirdi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Chp Balıkesir Milletvekili Havutça özellikle internet üzerinde yoğun ve kontrolsüz bir şekilde satılan ve ölümlere de yol açan zayıflama ilaçları ve diğer ürünleri Meclis gündemine taşıdıCHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça özellikle internet üzerinde yoğun ve kontrolsüz bir şekilde satılan ve ölümlere de yol açan zayıflama ilaçları ve diğer ürünleri Meclis gündemine taşıdı.

Chp’li Havutça, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlaması istemiyle Tbmm Başkanlığına bir soru önergesi verdi. Havutça, “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” kapsamında 2002 yılından bu yana bu tür ürünler için kaç başvuru yapıldığı ve ruhsat verildiğini sordu.

Havutça, Balıkesir’de zayıflama hapı kullandığı için yoğun bakımda 35 gün yaşam mücadelesi verip hayatını kaybeden Nilüfer Gülmez’in ardından Sağlık Bakanlığı’nın ölümlerden sonra “uyarı” yapmasının halk sağlığı açısından yeterli olup olmadığının yanıtlanmasını istedi. Havutça, “Uyarı yapmak dışında ölümler olmadan önce almış olduğunuz somut önlemler hangileridir? Aldığınız önlemler varsa bu ölümler neden hala yaşanmaktadır?” diye sordu.

Sağlık Bakanlığı’nın obezite ile mücadele başlattığını bu hastalığın bir tehdit olduğunu bundan kurtulmak isteyenlerin başka bir tehdit ile karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Havutça, “…radyo, televizyon, internet gibi kitle iletişim aracıyla satılan ruhsatlı ya da ruhsatsız zayıflama hapı, zayıflama bantları, bitkisel karışımlar, ilaçlar için tehlikeyi daha çok ön plana çıkaran “kamu spot”u kullanılmamaktadır. Bu yönde bir çalışmanız olacak mıdır?” diye sordu. – Ankara

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.