Cesur Kararların ve Saf Aşkın Romanı; “Kırık Nota”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Özgürlük ve aşk için neleri göze alabilirsiniz? “Kırık Nota”, mesleki tutkuların peşinden giderken keşfettiği sırların heyecanıyla sürüklenen genç bir gazeteci ve tutsaklıktan kıl payı kurtulup dünyaca üne kavuşmuş bir piyanistin sürükleyici hikayesi… 80’li yıllardan başlayan bir sır perdesini, kahramanının cesur seçimleri eşliğinde aralayan roman, raflardaki yerini aldı.

İlk romanı “Asma Pansiyon” ile binlerce okura ulaşan genç yazar Işıl Şenol bu kez “Kırık Nota”da dürüst, yetenekli ve hevesli bir gazetecinin gözünden, adanmışlığı, saf aşkı, “an”a teslim olmayı ve katıksız dostluğu anlatıyor. Kuzguncuk’un yıllara meydan okuyan atmosferinde başlayan şaşırtıcı bir geçmiş yolculuğu, okuru hesapta olmayan yolculuklara sürüklüyor. Sorular bazen Cihangir’in dostluğa tırmanan yokuşlarında, bazen de Brüksel’in büyüleyen geniş meydanlarında yanıt buluyor.

80’li yıllardan başlayan bir sır perdesini, genç bir gazetecinin cesur seçimleri eşliğinde aralayan romanda Işıl Şenol,  inandığımız doğrular uğruna vazgeçebileceklerimizi, yüzleşmelerimizi ve aşka bakışımızı yeniden sorgulamamızı sağlıyor. Ülkesinden ayrılmak zorunda kalmış ve ardından dünya çapında ün kazanmış bir piyanistin yaşadıkları üzerinden, ülkemizin geçtiği süreçleri yeniden gözler önüne seren Kırık Nota, birbirinden çok farklı görünen yaşamların şaşırtıcı biçimde kesiştiği hikayesiyle, “tesadüf “diye bir şey olup olmadığını sorgulamamızı sağlıyor.

Kırık Nota’nın kapak tasarımı, Asma Pansiyon’un okurlar tarafından büyük beğeni toplayan kapak tasarımını da yapan Merve Kibar’a ait.

Yayınevi: Butik Yayıncılık

Fiyatı    :  19 TL

Sayfa Sayısı : 224

Kitaptan

 “Çocukluğum eşsizdi, birçok kişi gibi benim de çocukluğum hâlâ belleğimde taşıdığım bir düşler şatosudur.”

“Gazeteciysen önce bir güzel düşüneceksin, kararını verince de freni patlamış kamyon gibi Allah ne verdiyse yokuş aşağı!”

“Bir eylemi gerçekleştirdikten sonra ardını arkasını düşünmemeyi öğrenmeye çalışıyordum, biraz sabredersem evren zaten bana yanıtlarıyla dönecekti. Bugüne kadar kimi yanıtsız bırakmıştı ki?”

 “Aradan geçen zamandan sonra anlıyorum ki bir insanı ancak o bize kapılarını ardına kadar açtığında tanıyabiliriz, öncesinde sadece hayata ve insanlara sunmak istediği vitrini izlemekle yetiniriz.”

 “Ülkesinden uzak kalmak zorunda olan insanların ortak mahrumiyetlerinden ileri gelen sessizce kurulmuş bağları vardır. Aynı coğrafyanın, aynı tatların, benzer kokuların eksikliğini hissederler ve birbirlerini konuşmadan anlarlar. Bayram sabahlarında, doğum günlerinde ortak sızılar duyarlar.”

“Vicdan azabı ile yaşadıktan sonra içtiği suya bile kanamazdı insan, ne güzeldi tek bir yaşama hakkımızı kalbimizin işaret ettiği yolda geçirmek…”

 “Her dönemin yoksunlukları, o dönemin takvimini yönetir.”

kirik-nokta
Cesur Kararların ve Saf Aşkın Romanı; “Kırık Nota”

Yazar Hakkında

1985 yılında Balıkesir’de doğan yazar Işıl Şenol, 2003 yılında Balıkesir Fen Lisesi, 2007 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Halen özel bir şirkette iş yaşamına devam etmektedir.

Yazarın lise döneminde Atatürkçü Düşünce Derneği ve Milliyet Gazetesi’nin yarışmalarında aldığı derecelere ek olarak; üniversite yıllarında İTÜ’ye ait yayınlarda; Politika ve Yeni Haber gazetelerinde de yer alan yazıları olmuştur. Bozcaada’ya yaptığı yolculukların ve araştırmalarının ardından hayata geçirdiği ilk romanı Asma Pansiyon, 2012 Eylül’de yayınlanmış ve uzun haftalar boyunca Türk roman/öykü kategorisinde çok satanlar arasında yer almıştır. Kırık Nota, yazarın 2. romanıdır.  Yazarın her iki kitabı da Butik Yayıncılık’tan yayımlanmıştır.

More from the blog

Tolga Arvas’tan “100 Lakap-Alınış Velveleleri ile” kitabı yayımlandı.

Ağaçkakan Yayınları “Hazır Bilgi” serisine hızla devam ediyor. Serinin üçüncü kitabı Tolga Arvas’ın hazırladığı “100 Lakap-Alınış Velveleleri ile” oldu.

TOURMAG Turizm Dergisi’ne yeşil ışık…

Geçtiğimiz ay yayın hayatına başlayan TOURMAG Turizm Dergisi, başta sektöre ilgi duyanlar olmak üzere turizm çevrelerinden büyük ilgi gördü.

Beklenen kitap ”Aşkın 200’ü” çıktı

Aşk adına yazılmış 200 deneme ve 200 birbirinden etkileyici söz daha yayınlanmadan konuşulan bu kitapta seninle buluşuyor. Cümlelerin anlam içinde anlam sakladığı, kelimelerin adeta oyun oynadığı AŞKIN 200'Ü  çoğu zaman...

Kendimizi tanımada psikoloji biliminin gerekliliği

Fobiler, hobiler, korku, kaygı, sosyal ve psikolojik incelemeler, kendini iyi hissetme, el yazısı analizi – grafoloji, psikoloji çeşitleri ve ekolleri, gelişim psikolojisi, bellek, üstbiliş,...