Çayın faydaları!

Çayın faydaları!
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Karadeniz’de yetişen çayın faydalarını biliyor musunuz? Kendine has kokusu, doyulmaz tadı olan çayların hem vücudunuza, hem de ruh sağlığınıza o kadar büyük etkisi var ki…

Gelin sizi çayla ‘tanıştıralım!’

 • Kanser yapan hücre oluşumunu engelliyor. Üstelik gerginliği alarak moral bozukluğunu bile gideriyor. Hastalıkların çok arttığı şu dönemde bağışıklığınızı da desteklemek için mutlaka çay içmelisiniz.
 • Sindirime yardımcı olan çay ishali engelliyor ve böbreklerin çalışmasını hızlandırıyor, böylece bir nevi detoks sağlıyor.
 • Çay diş eti hastalıklarının önünü keser. Fazla çay tüketiminin dişlerde leke yaptığı da bir gerçektir. Her şeyde olduğu gibi aşırıya kaçmamak gerekiyor.
 • Çay mineral dengesini sağlıyor. Bu da kemiklerimizi güçlendiriyor. Özellikle kemik erimesi tehlikesiyle karşı karşıya olan kadınların mutlaka çay tüketmesini tavsiye ediyoruz.
 • Çayın posası bile çok yararlı! Özellikle kişisel bakım ve evimiz için…Posası süzülüp soğuyan dem ile gargara yapılması boğaz ağrısını alıyor.

  Ayrıca çay posası kurutulup buzdolabına konulunca istenmeyen kokuları önlüyor.

  Sıcak çay ile ovulan ellerde balık veya soğan gibi istenmeyen kokular önlenebiliyor.

  Yemek yerken dilinizi ısırdıysanız veya ağız içerisinde oluşan yaralar varsa çay gargarası ile kısa sürede tedavi ediliyor.

 

 

Kaynak: elmaelma.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.