Canan Karatay Diyet Kitabı ile Sağlıklı ve Hızlı Zayıflama

tarafından
1264
Canan Karatay Diyet Kitabı ile Sağlıklı ve Hızlı Zayıflama
5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Türkiye genelinde günümüz zayıflama trendleri içerisinde ilk sıralarda yer almayı başaran Canan Karatay diyet kitabı üzerinde duracağız. Sağlıklı ve hızlı zayıflama konusunda Türkiye genelinde en önemli kaynakların başında geliyor. Canan Karatay, çıkardığı kitap ile birlikte sadece ülkemiz genelinde değil dünya genelinde kitabı çevrilen bir isim haline geldi.

Televizyon dünyasından da fazlası ile ön plana çıkan isimlerden birisi oldu. Her geçen gün obezite oranının yükselmesi ile birlikte insanlara bu anlamda çeşitli önerilerde sunuluyor. Bizde elimizden geldiğince sizlere bu anlamda objektif bilgiler sunacağız.

Canan Karatay Diyet Kitabı

Canan Karatay Diyet Kitabı

Prof. Dr. Canan Karatay Kimdir?

Prof. Dr. Canan Karatay, 2 Mart 1943 yılında doğmuş ve günümüzde çok meşhur hale gelmiş bir Kalp ve İç Hastalıkları Doktoru olarak dikkat çekmiştir. İstanbul Bilim Üniversitesi Eski Rektörü olarak da dikkatleri çekiyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümü mezunu olarak da dikkat çekmiştir.

Günümüzde özellikle Türkiye genelinde en meşhur doktorlardan birisidir. Zaman içerisinde özellikle insanların kilo sorunu üzerine çok ciddi anlamda eğilim göstermiştir. Bu eğilimi sonrasında ise araştırmalar sonucunda farklı sonuçlara erişti. İnsan vücudunun yağlanma ve kilo sorunu üzerine mücadelesinde araştırmalarca bulundu. Kendi tıbbi alanına kısmen giren bir konu olmasına rağmen birçok diyetisyene nazaran çok daha derinlemesine araştırmalar yaptı.

Nitekim zaman içerisinde elde ettiği sonuçları da bir araya getirerek Karatay diyeti adı altında bir kitap çıkardı. Kitap çıktığı günden itibaren satış rekorları kırmayı başardı. Zaman içerisinde bu kitabın tutması ile birlikte insan sağlığı üzerine de kitaplar meydana getirdi.

Canan Karatay Kimdir?

Canan Karatay Kimdir?

Canan Karatay Kitapları

Ünlü Profesör, zaman içerisinde popüler hale geldikten sonra birçok farklı kitap yayınlayarak insan hayatı için önemli bir isim haline geldi. Türkiye genelinde kitapları satış rekorları kırdı. Öyle ki günümüzde hali hazırda eğitmen olarak da tıp bilimine hizmet veriyor. Canan Karatay, bu zamana kadar birkaç kitap çıkarmıştır. Canan Karatay kitapları aşağıdaki gibidir;

 1. Anne Adayları ve Hamileler için Karatay Diyeti Kitabı
 2. Karatay Mutfağı Kitabı
 3. Karatay Diyetiyle Obezite ve Diyabete Çözüm Var Kitabı
 4. Karatay Diyeti İle Beslenme Tuzaklarından Kurtuluş Rehberi Kitabı
 5. Karatay Diyeti ile Yaşam Boyu Sağlık Kitabı
 6. Kansere Çözüm Var Kitabı
 7. Gerçek Tıbbın 10 Şifresi Kitabı

olmak üzere kapsamlı bir kitap listesi söz konusudur. Karatay diyeti çevresinde şekillenen birçok kitap olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Öyle ki fiyatlar anlamında da herkes için en ideal seçeneklerden birisidir.

Canan Karatay Kitapları

Canan Karatay Kitapları

Karatay Diyeti ile Nasıl Zayıflanır?

Karatay diyeti, genellikle sağlıklı beslenme konusu üzerine kurulu olan öneriler ile dolu bir kitap olarak dikkat çekiyor. Her geçen gün büyüyen obezite oranını kontrol altına alabilmek için Canan Karatay, araştırmalarını kitaplaştırdı. Bu kitap, özellikle kilo sorunu yaşayan tüm kadınlar için önemli bir kaynak olarak da dikkat çekti.

Karatay diyetinde uzun bir süre tüm beslenme programınız şekillenir. Özellikle uzak durmanız gereken bazı gıdalar söz konusudur. Tam da bu noktada sizlere kitaptan edindiğimiz bazı bilgileri sunma yoluna gideceğiz.

Karatay Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Karatay diyeti, her ne olursa olsun belirtilen süreç boyunca düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. Kitap içerisinde yer alan öğün planlaması, sizlerin sağlığı ve aynı zamanda doğru seçenekler üzerine eğilmesi için önemlidir.

Araştırmalar gösteriyor ki düzgün uygulama sonrasında Canan Karatay diyeti uygulayanlar, 2 haftada 5 kiloya kadar zayıflıyorlar.

Karatay Diyeti Yasaklı Besinler Listesi

Karatay diyeti, sizleri kilo sorunundan kurtarmak ile kalmıyor. Sağlıklı bir yaşamın sırlarına erişebilmeniz için de birçok farklı yenilik sunuyor. Karatay diyeti yasaklı besinler listesi son derece katıdır. Tam da bu noktada doğru seçenekler üzerine eğilim göstermek gerekir. Kitaba göre yasaklılar listesi aşağıdaki gibidir;

 1. Beyaz şeker ve şeker içeren besinler
 2. Pirinç
 3. Hazır meyveli yoğurtlar
 4. Kavun
 5. Üzüm
 6. İncir
 7. Ekmek ve diğer tahıllar
 8. Karpuz
 9. Patates
 10. Muz
 11. Margarin
 12. Ayçiçek yağı
 13. Yapay tatlandırıcılar
 14. Kavrulmuş kuruyemişler
 15. Alkollü ve asitli içeçekler

https://www.youtube.com/watch?v=ysnAk-lZxMw

Karatay Diyeti Sağlıklı Besinler Listesi

Karatay diyeti sağlıklı ve serbest olan besinler listesi açısından da zengindir. Kısacası sizleri aç bırakarak kilo vermenizi sağlayan bir diyet modeli değildir. Canan Karatay, insan vücudunun gereksinimlerini ve işlevlerini dikkate alarak bu anlamda çok yönlü seçenekler üzerinde durmuştur. Öyle ki sağlıklı besinler hakkında da fikir edinmeniz gerekir. Bu konuda birkaç bilgi sunmak istiyoruz.

 1. Tereyağ
 2. Zeytinyağı
 3. Ayva
 4. Erik
 5. KirazElma
 6. Armut
 7. Şeftali
 8. Çilek
 9. Ceviz
 10. Fındık
 11. Badem
 12. Fıstık
 13. Bulgur
 14. Maden suyu
 15. Ayran
 16. Yoğurt
 17. Fındık yağı
 18. Sebze çeşitleri
 19. Bakliyat

Karatay Diyeti Uygulayanların Aldığı Sonuçlar

Karatay diyeti ile alakalı olarak gerek sosyal medya üzerinde, gerekse Youtube üzerinde videolar ile yorumları görebilirsiniz. Gerek ülkemiz ve gerekse dünya genelinde insanların uyguladığı trend bir seçenek diyebiliriz. Karatay diyeti ile alakalı olarak merak edilen çok fazla seçenek var.

Düzgün kullanıldığı ve kitap üzerinde ki direktiflere uyulduğu takdirde uygulayanların geneli, 2 haftada 5 kiloya kadar zayıflamış durumdalar. Nitekim en kesin cevapları yine internet üzerinden sizler araştırabilirsiniz. Google arama motoru, bu anlamda en kesin sonuçları bizlere sunuyor.

Canan Karatay Diyet Kitabı Fiyatları

Canan Karatay diyet kitabı, günümüzde birçok farklı mecrada satışa sunulmuştur. Gerek ülkemiz genelindeki seçkin kitapçılarda ve gerekse internet üzerinde satılan mecralarda. Fiyat anlamında da çok çeşitli seçenekler söz konusudur. Canan Karatay diyet kitabı listesi de yine bu siteler üzerinde net bir şekilde satılıyor. Dilerseniz set olarak alabilirsiniz.