Çağla Şikel’in beğenilen saç rengi: Fındık kabuğu

Fındık kabuğu rengi ile saçlarınızın rengini değiştirin. Doğal bir saç rengine kavuşmak istiyorsanız tercihiniz fındık kabuğu saç rengi olmalı.

Çağla Şikel - Fındık kabuğu saç rengi
2.75 avg. rating (62% score) - 4 votes

Fındık kabuğu saç rengi, Çağla Şikel saç rengi olarak popülerlik kazandıktan sonra son yılların en popüler saç rengi olarak kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Bir çok kadın tarafından tercih edilen Çağla Şikel saç rengi fındık kabuğu saç boyası rengi son zamanların en çok öne çıkan saç boyası renklerinden biri. Daha ışıltılı ve doğal görünümlü saçlara sahip olmak isteyen kadınlar bu saç rengini tutturmanın yollarını arıyor.

Evde fındık kabuğu rengi saç boyası yapımı

İki renk karışımından oluşan bu saç rengini evde yapmak biraz riskli o yüzden en azından ilk uygulama için

Çağla Şikel Fındık Kabuğu Saç Rengi
Çağla Şikel Fındık Kabuğu Saç Rengi

işlemlere başlamadan önce kuaförünüze danışarak yapmanız daha iyi olacaktır. Daha sonra evde kendi başınıza saçlarınızı boyamanız kolay olacaktır.

Yalnız saçınızı fındık kabuğu rengine boyamadan önce saçınızın mevcut rengine dikkat edin. Çünkü tam olarak fındık kabuğu rengini yakalamak için saçınızın yeterli açıklıkta olması lazım. Çok koyu renk saçlara direk fındık kabuğu saç boyasını uyguladığınızda, ortaya fındık kabuğunun gerçek rengi çıkmıyor. Bu sebeple uzman bir kuaföre gidip gerekli ise eğer saçınızın rengini açtırıp üzerine fındık kabuğu saç boyasını uygulatın. Böylece ortaya çıkacak sonuçtan emin olursunuz.

Fındık kabuğu saç rengi boyası karışımı

Koleston Fındık Kabuğu Rengi
Koleston Fındık Kabuğu Rengi

Fındık kabuğu saç rengi boyası, sarı ve kahverenginin karıştırılarak oluşturulan bir renk tonudur. Koyu saçlara sahip olan kadınlar uygulama öncesi saç rengini açmaları gerektiğini hatırlatırız. Ayrıca bu tonu tutturmanın çok zor olmadığını söylemek isteriz ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi siz yine de kuaförünüze en azından ilk uygulama öncesi danışın.

Fındık kabuğu tonları parlak, doğal ve hoş bir görünüm kazandırıyor. Saçlarınız da dört mevsimde uygulayabileceğiniz saç boyası olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarınıza boya uygulamadan önce saçlarınızının bir ön bakıma ihtiyacı vardır. Çünkü kimyasalların saçlarınıza teması zararlıdır. Daha önce de saçlarınızda boya var ise bir takım bitkilerle saçlarınıza doğal bakım uygulamanız önemli bir etkendir. Bitkisel çözümlerle saçlarınızın güçlenmesini ve daha sağlıklı olmasını sağlayın.

Fındık kabuğu saç rengi boyaları

Fındık kabuğu saç renginin birden çok tonu vardır. Ayrımı açık ve koyu tonlar olarak değil, markaya göre yapabilirsiniz. Her markaya göre 1-2 ton oynayabilir. Öncelikle bilmelisiniz ki saçlarınıza uyguladığınız Koleston veya Palette marka saç boyalarının kutusunun üzerinde yer alan görselden bir ton daha koyusunu yakalarsınız. Loreal marka fındık kabuğu boyası tam renk tonunu yakalayabilir. Garnier markası ise genellikle bu renk tonu için tavsiye edilmiyor.

Fındık kabuğu saç rengi en çok hangi ten rengine sahip kadınlar için uygun?

Saçlarınıza istediğiniz rengi uygulamanız mümkün ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu daha var, oda tabi ki ten rengi. Göz renginiz de önemli bir konu ancak  uygulayacağınız makyaj ile dikkatleri göz yerine başka taraflara kaydırabilirsiniz. Tersi olarak eğer gözlerinizin ön planda olmasını istiyorsanız iyi profesyonel şekilde yapılmış bir göz makyajı ile tüm dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz.

Fındık kabuğu saç renkleri en çok buğday tenlilere yakışıyor. Fakat açık ve koyu ten rengi tonlu hanımlarda da kötü durmuyor. Açıkçası fındık kabuğu rengi, her cilt tonuna uyumlu olabilen bir renk. Üstelik saçlarınız bakımı da bu renk ile daha kolay.

 

Fındık kabuğu saç rengi ile saçlarınız ışıldıyor ve doğal bir görünüme kavuşuyor

Kış aylarında da bu rengi kullanabilirsiniz ancak özellikle yaz mevsiminde saçlarınızın ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız fındık kabuğu rengi sizin bu arzunuzu karşılayacak güneş ışınları saçlarınıza geldiğinde ışıltısından ve parlaklığından son derece hoşnut olacaksınız.

Fındık kabuğu saç rengi tonları

 

Çağla Şikel Fındık Kabuğu Rengi Saç Modelleri için alttan 2. sayfaya geçin…

1
2
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.