Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Kullanım şekilleri itibariyle 3-5 günlük kullanılması gereken burun spreyleri kısa vadede sorunu hızlı bir şekilde çözerken uzun kullanımlarında burun için yapıların bozulmasına mukozanın geri dönüşü olmayan atrofiye neden olmaktadır.

Altı aydan uzun süre kullanımlarda sprey tam tersi bir etkiyle  mukozada tahribat vererek burnu tıkamaktadır. Mukozası şişmiş ödemli burun, spreyle de açılmayacak bir rahatsızlığa rinitis Medikamentoze’ya sebep olmaktadır.

Burun spreylerinden alınan sonucu basit uygulamalar ile (deniz suyu, okyanus suyu, tuzlu su) ile de alındığı unutulmamalı ve hekimlerin öngördüğü doz ve sürede kullanılmalıdır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.