Burun estetiği ameliyatı hakkında merak edilen konular

Burun estetiği ameliyatı hakkında merak edilen konular
Burun estetiği ameliyatı hakkında merak edilen konular
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İşte son senelerin en popüler estetik uygulaması olan burun estetiği ameliyatı konusundaki gelişmeler…

  1. Burun şekli; eskiden olduğu gibi ucu kalkık ve kemiği aşırı oyulmuş yapılmamaktadır. Artık yüze daha uyumlu, daha doğal, estetik yapıldığı belli olmayan burunlar tercih edilmektedir.
  2. Burun ameliyatı yıllar önce olduğu gibi zor bir ameliyat değildir. Morarma, şişme gibi şikayetler çok olmamaktadır.
  3. Yine hastalarımızın en çok sorduğu soru tampon çıkarılırken acır mı? “Artık burun estetiğinde tampon kullanmıyoruz”
  4. Burun alçısı yerine termal splint denilen yeni malzeme kullanılmaktadır. Çıkarılması daha kolaydır.
  5. Her geçen gün yeni ameliyat tekniklerinin bulunmasıyla eskiden düzeltilemeyen deformiteler rahatlıkla düzeltilebilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Burun estetiği yaptıran ünlü kadınlar

Ameliyat günü hastanede tetkikler yapılır. Ve genel anestezi 1.5- 2 saatlik bir operasyona alınır. Burnun dışındaki splint(alçı) ise 7. günde çıkarılır. Burnun gerçek şekli ameliyattan 3- 6 ay sonra ortaya çıkar. %5 ihtimalle ameliyattan sonra revizyon gerekebilir. Estetik burun ameliyatını Estetik ve Plastik Cerrahlar yapmalıdır.

Burun Estetiği ameliyatı sırasında ağrı olur mu?

Burun estetiği genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Ameliyat sırasındaki kemiğin kırılması, kemiğin törpülenmesi veya kemiğin kesilmesi gibi hiçbir işlemi hissetmezsiniz.

Burun Estetiği ameliyatı sonrasında ağrı olur mu?

Eskiden burun ameliyatlarında tampon kullanıldığı için hastalarda tampon çıkarılma fobisi gelişmiştir. Dikiş alma korkusu da diğer bir korkudur. Sonuçta tampon alınmadığı için, ve gelişmiş teknolojiler nedeniyle hastaların gözünü korkutacak ağrılar yaşanmamaktadır.

Burun Estetiği sonrası burnumun ucu düşer mi, şekli bozulur mu ?

Hastaların en çok korktuğu sonuç; burun ucum düşer mi tekrar ameliyat gerekir mi? Arkadaşım 3 kere ameliyat oldu hala burnu düzelmedi, bu benim başıma gelir. Bütün estetik ameliyatlarda revizyon dediğimiz % 1-5 oranında komplikasyon gelişebilir, tekrar revizyon gerekebilir. Bu konuyu doktorunuzla mutlaka konuşun.

Burun Estetiği sonrası morarır mıyım?

Teknolojinin gelişmesiyle burun estetiğinde morarma en aza indirgenmiştir. Ameliyat sonrasında hilotherm kullanıyoruz, kemiği şekillendirmek için farklı aletler tercih ediyoruz. Morarmayı en az hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ama bazen kişinin cilt yapısı, damarları ve kemiğine bağlı ne yaparsak yapalım morarma olabiliyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: 2015 Estetik Trendleri

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.