Bugün Dünya Lenfoma Günü

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dünya lenfoma günü münasebetiyle Taksim Meydanı anıtı etrafında, 12.00-13.00 saatleri arasında 1 saat süreli, kamuoyunda lenf kanseri konusunda farkındalık yaratmak amacı ile bir etkinlik düzenleniyor.

Bu etkinlikte Tüm kanser vakalarında olduğu gibi lenfomada da erken tanının önemini ve belirtileri çoğu zaman basit hastalıklarla karıştırılabilen ve bu yüzden teşhisinde geç kalınan lenfomada, hastaların doğru yönlendirilmesi, böylece daha çok hayat kurtarılması büyük önem taşıdığına yer verilecek. KANKO Kanser platformu üyelerinin katılımı ile düzenlenecek etkinlikte açılış konuşmasını İbrahim Ceylan- Kanko platformu başkanı yapacak.

Lenfoma nedir?

Lenfoma, lenf sisteminden kaynaklanan kanserlerin ortak adıdır. Lenfoma çok çeşitli alt tiplerden oluşan, çok farklı davranış özellikleri gösterebilen bir hastalık grubudur. Birçoğunda doğru tanı ve güncel tedavi uygulamaları ile hastalıksız ve uzun süreli yaşam şansı mevcuttur.

35 türü bulunan lenfoma, hem çocuklarda hem de erişkinlerde görülebilen bir hastalıktır. Bağışıklık sistemini zayıflatan durumlar, bazı kimyasal maddelere (böcek öldürücü ilaçlar) maruz kalmak, belirli bazı virüslerden kaynaklanan hastalıklar lenfomaya yol açabilen bazı risk faktörleri arasında yer almaktadır

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.