Bu Yazın Toka Trendleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

2019 yazı, rengârenk kombinlerle mevsimin enerjisini göstermeye hazırlanıyor. Kombinleri tamamlayacak yılın trend takılarında ise ışıltılar, geometrik tasarımlar ve büyük boyutlar dikkat çekiyor. 2019 ilkbahar-yaz döneminde sokak modasının yıldızının takılar olacağı, şimdiden ilan edilmiş durumda. Siz de yaz gelmeden takı dolabınızı güncelleyebilir; trend parçalara koleksiyonunuzda yer açarak, 2019 yazının dikkat çeken stiline sahip olabilirsiniz. İşte sezonun en gözde takıları:

90’ların Gözdeleri Yine Vitrinde

90’larda moda olan kelepçe bileklikler, güncellenerek geri dönüyor. 2019 yazında kelepçe şeklindeki bileklikleri saatlerle beraber kullanılırken göreceğiz. İnci bileklikler, altın ve taşlı modeller, kelepçe formuyla kadınların ince bileklerini sarmaya hazırlanıyor. Bileklikleri, siz de saatlerle yan yana tercih edebilir; ikili takımlarınızı şimdiden hazırlayabilirsiniz.

Geometriyi seviyoruz!

Minimalizm modası, 2019 yılında da takı tasarımlarını etkilemeye devam ediyor. Geometrik şekillerde fark yaratan sade tasarımlar, özellikle küpelerde kendini gösteriyor. Kulağı içine alan yeni nesil halka küpe tasarımları, spiraller, üç boyutlu prizma küpeler de vitrinde boy göstermek için gün sayıyor. İnce tasarımları ile beğeni kazanan takıları mutlaka denemelisiniz.

Büyük… Daha da Büyük

2019 yaz sezonunda takılarda boyutlar, büyüdükçe büyüyor. Püsküllerle omuzlara dek uzanan küpeler tek kulağı süslerken, kocaman zincirler ise boynu sarmaya hazırlanıyor. Kalın bileklikler, madalyon kolyeler de takılarda iddialı seçimlerin vaktinin geldiğini işaret ediyor. Bu yıl takılarınızı biraz büyütmeli; sade kıyafetleri takılarla dikkat çekici hâle getirmelisiniz.

İnci Modası Geri Döndü

Yılın gözde takılarında bol bol inci de yer alıyor. Madalyon kolyelerin kenarını, halka küpelerin üzerini süsleyen inciler, bilekliklerde de sıklıkla görülüyor. Klasik tek inci küpelerin devrinin kapandığını; modern çizgideki takı tasarımlarının içinde incilerin yer aldığını da not düşmeliyiz.

Madalyonun Modern Yüzü

2019 yazında, geçen yıl olduğu gibi üst üste takılan kolyeleri görebilirsiniz. Ancak, bu kez kolyelerde “vintage” madalyon etkisini daha yoğun hissedeceksiniz. Üzerinde tarihi portreleri anımsatan desenler bulunan madalyonlar, bu sezon kolyeleri süslüyor. Hem uzun hem de kısa modellerde yer alan madalyon tasarımlardan muhakkak edinmelisiniz.

Art Deco Takılar Sandıklardan Çıkıyor

Özellikle 20. yüzyılın ilk yarısında moda olan “art deco” takılar, tüm görkemleri ile gece şıklığınızı tamamlamaya hazırlanıyor. Büyük, taşlı ve gösterişli tasarımlar, değerli taşlarla kombininize değer katıyor. Pırlanta, yakut, zümrüt, inci ve altının kullanılabildiği saray takılarının imitasyonları da bu sezon kıyafetlerinizi tamamlamaya hazırlanıyor.

Yüzük Üstüne Yüzük

Eklem yüzüklerinin modası geçtiyse de 2019 yazı bol bol yüzük takma trendini geri getiriyor. Birden çok parmağa takılan farklı tasarımdaki yüzükler, bu yıl tırnak süsleri ile tamamlanıyor. Tırnaklara nakış gibi işlenecek taşlarla bol bol yüzük kullanmak çok moda.

Hem Takı Hem Toka

90’larda yok satan çıtçıtlı tokalar, bu sezonun saç modellerinde bol bol yer alıyor. Çıtçıtlı tokaların yanında saçın tek bir tarafına takılan, zincirle kulaktaki küpeyle birleşen tokalar da görücüye çıkıyor. Hem toka hem de takı olan bu ürünler, birden çok küpe takılan kulakların da geri dönüşü demek oluyor. Tek kulağı boydan boya küpelerle süsleyerek saçlara kadar uzanacak zincirler, yeni bir akım yaratmaya aday görülüyor.

Birbirinden renkli modellerin, en moda takıların buluştuğu Coquet, farklı tasarımlarda yüzlerce ürünü sizlere sunuyor. Siz de 2019 yazının trend takı modellerini Coquet’te bulabilir, tüm koleksiyona buradan ulaşabilirsiniz.

More from the blog

İkinci vatandaşlık arayan Türklerin sayısı arttı

LONDRA, 2 Ekim 2021 /PRNewswire/ -- Lider bir uluslararası hukuki danışmanlık ve pazarlama şirketi olan CS Global Partners, geçtiğimiz hafta Türk adayların ilgisinde yüksek...

MEXC, Türkiye’deki Orman Yangınlarını Durdurmak İçin Türk Hayırseverlik Fonları ve Ogem-Vak Vakfı’na Katıldı

MEXC Global, Türkiye'deki son zamanlarda gerçekleşen orman yangını olaylarını engellemek için yardımlarını genişleterek topluma karşı olan sosyal sorumluluk çalışmalarını yeniden başlatıyor. Borsa platformunun yardım...

Asya Verimlilik Organizasyonu, Verimlilik merkezli ‘’Tokyo Bildirisi’ni yayınladı

21 ülkenin oluşturduğu Asya Verimlilik Organizasyonu (APO), dünyada yaklaşık 2 yıldır süren, global olarak ekonomik ve insani krizlere yol açan ve DSÖ tarafından daha...

Asya Verimlilik Organizasyonu, Verimliliğin Merkeziliğine olan desteğini sanal konferansla yineliyor

Verimliliğe bir övgü ve Elmas Jübilesini (60. yıl) kutlamak adına APO, Japon Verimlilik Merkeziyle ortaklaşa 10 Haziran 2021 tarihinde sanal bir platform üzerinden Verimliliğin...