Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Rehberi

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bölgesel zayıflama bir kilo azaltma yöntemi olmamakla birlikte vücudun göbek, kalçalar, üst bacaklar, bel gibi bölgelerindeki yağlardan kurtulmanızı sağlar.

Yaz mevsimi yaklaştıkça kilo derdi olan herkes, daha bir telaşlı ve gergin olmaya başlıyor. Bazıları genel olarak vücudundaki kilolardan, bazıları da belli bölgelerinde toplanan yağlardan şikayetçi.

Bazen farklı diyetleri uygulayıp, sağlıklı beslenme kurallarına uysanız, hatta çeşitli egzersiz hareketlerini yapsanız da vücudun bazı bölgelerinde toplanan kilolar bir türlü yok olmaz. Bunun gibi kronik durumlarda bölgesel zayıflama yöntemleri sizin için bir çözüm olabilir.

Bölgesel zayıflama bir kilo azaltma yöntemi değildir. Vücudun göbek, kalçalar, üst bacaklar, bel bölgesi gibi bölgelerinde kendine yer edinen yağlardan kurtulmak çok zordur ve bölgelerde toplanmış olan yağların azaltılması için kullanılan yöntemlere verilen genel isimdir. Bu sorunlarını diyet veya egzersizlerle çözemediyseniz bu yağlanmaları ortadan kaldırmak için devreye  bölgesel zayıflama yöntemleri girer.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Liposuction ile bölgesel zayıflama
Liposuction ile bölgesel zayıflama

LİPOSUCTİON İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaptırılan liposuction, estetik yağ aldırma ameliyatı olarak biliniyor. Vücudun belli bölgelerinde birikmiş yağların ince borucuklar (kanüller) kullanılarak vakumla alınmasıdır. Artık ayakta bile yapılabilen bu bu işlem ile vücuda daha estetik ve orantılı bir form kazandırılabilir.

Dikkat etmeniz gereken konu ise liposuction ameliyatı sonrası diyetinize özen göstermeli, düzenli ve spor yapmanızdır.

 

Liposuction Avantajları

Liposuction yapılan bölgede yağ hücresi sayısı azalacağından bir daha eskisi kadar yağ birikimi olmayacağı söylenebilir. Kilo alındığında yağ hücrelerinin sayısı fazlalaşmaz ancak yağ hücrelerinin hacimleri artabilir.

Liposuction Dezavantajları
Ameliyat sonrasında derinin yeni cilde adapte olması için 2-3 hafta boyunca elastik korse giymek gerekiyor. Ödem ve morlukların geçmesi 3-2 hafta, şişliklerin inmesi ise 6-8 hafta sürüyor.

Ameliyat sonrası bölgeye bir bandaj yapılır ve ancak bir gün sonra çıkartabilirsiniz. Ayrıca 2 -3 hafta süresince ameliyat yaptırdığınız bölgeye uygun özel bir korse giyilmesi gerekir.

Ameliyat sonrası gündelik yaşamınıza dönebilirsiniz ,ancak 2-4 hafta boyunca sizi zorlayacak ağır işler yapmamanız tavsiye edilir.  Operasyon bölgesinde şişlik, karıncalanma ve yanma hissi oluşabilir. Bu şişlikler 1-3 hafta arasında kaybolacaktır. Yürüyüş gibi hafif egzersizler ile şişliklerden kurtulma sürenizi kısaltabilirsiniz. Şişliklerin tamamen gitmesi ve ideal vücut hatlarının ortaya çıkması için 3-6 hafta arası zaman ihtiyacınız var.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...