Böbrek dostu huş ağacı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kadınlarda sık görülen idrar yolu enfeksiyonu her iki kadından birini etkiliyor. Tekrarlayan hastalık, tedavi edilmezse böbreklerde hasara neden olabiliyor. Prof. Dr. Ziya Mocan tedavinin verimliliği açısından idrar yolu enfeksiyonlarından koruyan besinleri anlattı:

– C vitamini tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarına karşı etkilidir. Geryfurt, portakal, yeşil biber gibi c vitamininden zengin sebze ve meyveler tüketilmelidir.

– Yaban mersini ve kızılcık suyu da idrar yolunu temizler, enfeksiyonlara karşı direnç sağlar. Günde 2 litre su içmek idrar yollarında temizlik yapar. Huş ağacı çayı da idrar söktürür, böbrek taşlarına karşı etkilidir. 2- 3 çay kaşığı huş ağacı yaprağını kaynamış suya atıp 10 dakika bekletin. Günde en fazla iki bardak tüketin. Kırkkilit otu da idrar yolu bu temizler, enfeksiyonlara karşı korur. Bir demlikte kırkkilit otunu kaynatın. Günde 2 bardak tüketin.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.