Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes
Zencefil Çayı
Zencefil Çayı

Zencefil Çayı

Bu çay kan şekeri seviyesinin korunmasına yardımcıdır dolayısıyla öğünler arasındaki tokluk hissini uzatarak bu özelliği ile zayıflamayı kolaylaştırır.  Haricinde zencefil sindirim sorunu çekenlere ve mide ağrısına karşı da önerilir.  Çayı toz ya da tane zencefil kökünden hazırlayabilirsiniz. Toz zencefil için; 1 bardak suya 1 çay kaşığı ölçü kullanmak yeteridir.

Taze zencefil için de 1-2 dilim kabuğu soyulmuş zencefili 1 fincanlık kaynamış suya kâfi gelir. Kaynamış suya atılan bitki kısık ateşte 15 dakika bekletilerek içilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Tembeller için en kolay kilo verme yöntemleri

Kekik Çayı

Sağlıklı zayıflama konusundaki en mucize bitki kekiktir. Kekik, sindirim sorunlarının giderilmesi için olduğu kadar metabolizmanın hızlanmasında da katkı sağlar.

1 su bardağı içerisine 1 çay kaşığı taze kekik klorsuz suda demlenerek içilebilir. Şayet kurutulmuş kullanacaksanız yarım çay kaşığı tercih etmelisiniz.

 

1
2
3
4
5
6
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.