Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes
Bitkisel Zayıflama Çayları ve Tarifleri
Bitkisel Zayıflama Çayları ve Tarifleri

Bitkisel Zayıflama Çayları ve Tarifleri

Yukarda belirttiğimiz gibi doğa insanın her zaman yanında olduğunu, zayıflamaya yardımcı olan, kilo kontrolü sağlayan, metabolizmayı hızlandıran ve kalori harcamasına yardım eden bitki çayları ile de kanıtlar.

Ancak daha önceki pek çok yazımızda paylaştığımız gibi, bu bitkisel zayıflama yöntemlerinden fayda sağlayabilmek ve bitkisel zayıflama çaylarının işe yararlılığını arttırabilmek için düzenli bir diyet programını uygulayıp, disiplinle spor yapmanız gerekir.

Tabii, her bitkisel üründe olduğu gibi zayıflama çaylarının da yan etkileri olabileceğini hatırlatalım. Mesela kafein içeren çaylar uykusuzluk ya da ve çarpıntı yapabilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yağ yakıcı kahve nasıl yapılır?

Yeşil Çay

İçeriğinde bulunan kafein nedeniyle gece saatlerinde içilmemesi, hamilelik ve emzirme döneminde de kullanılmaması gereken yeşil çay metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermek konusunda en başarılı olanlarından bir tanesidir.  Ayrıca içeriğinde bulunan yüksek oranda antioksidan toksinlerin vücuttan atılma sürecini hızlandırır ve kafein içeriğiyle gün içinde kaybedilen enerjiyi arttırır.  Yeşil çayın bu etkilerinden faydalanmak için şekersiz içmelisiniz.  Bir fincan için bir çay kaşığı yeşil çay klorsuz suda su 2-3 dakika demlenerek hazırlanır.

Atkuyruğu bitkisi

Bu bitki idrar sökücü özelliği ile bilinir. Vücuttaki yağ dokularının kolaylıkla erimesini sağladığı söylendiğinden zayıflamak için önerilmektedir. Bir tatlı kaşığı kadar ince kıyılmış bitki bir su bardağı içerisindeki kaynamış suya koyup 15-20 dakika bekledikten sonra süzülerek aç karnına içilebilir. Günde 3-4 bardaktan fazlası önerilmez.

1
2
3
4
5
6
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.