Bitkisel Migren Tedavisi ve Migrene Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Migren çoğunlukla ataklar şeklinde gelen orta ve şiddetli baş ağrısı olarak bilinir. Bu belirttiğimiz başın tek tarafını etkileyen ataklar ise 2 saat ile 3 gün arası bir uzunlukta olabilmektedir.[1]

Aslında kişi ataklar esnasında kendini normal hissetmektedir. Fakat bir sonraki atağın endişesi içine girer. Önceden “baş ağrısı” tipi olarak bilinen migren, artık bir nörolojik hastalık olarak kabul edilmektedir.

Migrenle ilgili İbrahim Saraçoğlu, migren tedavisinde etkisi yüksek olan biberiye kürü bitkisel tedavisini önermektedir. Ancak biberiye bitkisinin doğru türünün kullanılması gerekmektedir.

Biberiye bitkisi, ayrıca kan dolaşımı hastalıklarına, romatizma ve astım hastalıklarına, mide ve bağırsak gazlarına,bronşit, öksürük, migren, gastrit, ağrılı adet, düşük tansiyon, kabızlık, safra kesesi taşı, ishal ve karaciğer rahatsızlıkları için kullanıldığı gibi ağır yemeklerden sonra içildiğinde sindirimi kolaylaştırır.

Güzel bir tat vermesi için biberiye çayın içerisine bir parça da kabuk tarçın ekleyebilirsiniz.

Biberiye kürünü nasıl uygulayacağınıza gelirsek;

-1 su bardağı kadar su kaynatın.
-1 tatlı kaşığı biberiye bitkisini suyun içine atın.
-Kısık ateşte 4 dakika kadar kaynattıktan sonra ocaktan alın ve ılıyıncaya kadar bekletin.
-İçebileceğiniz kadar soğuduktan sonra süzerek içebilirsiniz.

Biberiye kürü ne sıklıkla içilmelidir

İlk yedi gün boyunca günde 3 defae taze olarak hazırladığınız kür şeker katılmadan içilmelidir.

Daha sonra günde sadece 2 defa içilmelidir. Bu şekilde 1 ay boyunca tüketilebilir.
1 ay Sonrasında ağrıların şiddetine göre kürü yineleyebilirsiniz. Sağlıklı sonuç almak için yukarıda belirtilen miktar ve oranlara uygun olarak kürü uygulayın. Doktorunuzun uyarı ve önerilerini lütfen göz ardı etmeyiniz.
Bitkisel migren tedavisi ve migrene iyi gelen diğer şifalı bitkiler:

Isırgan Çayı
Isırgan Çayı

Isırgan çayı birçok hastalığa etkili olduğu gibi migren ağrılarında da çok fazla etkilidir.

Bu çayı demleyip içtiğinizde migren ağrınız kalmayacaktır.

Ya da o an bunları bulamıyorsanız, evinizdeki kuru naneyi avucunuza dökerek koklayabilir siniz. Bu da yine migrenin bitkilerle tedavisinde son derece etkilidir.
Aynı şekilde naneyi kaynatıp buharını burnunuza çekebilirsiniz.Bu da bitkisel tedavilerden bir tanesidir.

Bu belirttiğimiz bitkilerle birlikte migren ağrılarına çok kolay bir şekilde çözüm bulabilirsiniz.

Genellikle migren ağrıları iş stresinden, günlük hayatın yorgunluğundan ortaya çıkmaktadır. Özellikle işinize çok yarayacak bitki türlerinden faydalanmaya özen gösterdiğinizde migren ağrıları için çok faydalı çözümler bulabilirsiniz. ’’Bitkisel migren tedavisi ve migrene iyi gelen şifalı bitkiler’’ konusunda şu bilgileri de ekleyebiliriz. Özellikle papatya çayı, ısırgan otu çayı çok fayda sağlayacak türdedir.

Ayva Yaprağı
Migren tedavisinde birçok faydalı bitki türü bulunmaktadır. Ayva yaprağı, kekik yağı, biberiye yağı, saf zeytin yağı migrenin bitkisel tedavisinde çok etkilidir. Biberiye yağı kan dolaşımını hızlandıracağı için migreniniz için faydalı olacaktır. Kekik yağının da ağrı kesici ve ısıtıcı özelliği olduğu için migren ağrılarınıza çok fayda sağlayacaktır. Ayva yaprağını da kurutulmuş şekilde çayını demleyip içebilirsiniz. Bu çay tarifi de o an rahatlamanızı sağlayacaktır. Nane buharı da içe çekilerek rahatlamanızı sağlayacak en önemli migren çözümleri arasındadır.

 

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.