Bitkisel Göbek Eritme Kürü

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bitkiler binlerce yıldır hastalıklar ve vücut metabolizmasının düzene sokulması için kullanılmaktadır. Bu nedenledir ki, bugün piyasada olan ilaçların dahi %25’i bitkisel kökenlidir. Durum böyle olunca birçok insanın zayıflamak ve kilo vermek için başvurduğu ilk yöntem bitkiler olmaktadır.

Bitkiler sayesinde sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak mümkündür. İşte size bitkisel göbek eritme kürü tarifi:

Yarım litre kadar su bir kaba konularak kaynatılır. Kaynamaya başlayan suyun içerisine 4 adet taze lahana yaprağı atılır. Suyun 5 dakika kadar daha kaynaması beklenir ve ardından maydanozlar ilave edilerek bir 5 dakika daha kaynatılır. Ocağın altı kısıldıktan sonra karışım soğuması için bekletilir. Soğuyan karışımın içerisine 1 tane sulu limonun suyu sıkılır. Yağ yakan kürünüz hazır. Bu kür günde en az 2 kere içilir. İçmek için belli zamanı yoktur. Yemeklerden önce de sonra da içilebilir. Ancak mutlaka günlük olarak yapılması gerekmektedir. Bu nedenle bol miktarda yapıp dolapta saklamaya çalışmayın. (Asla şeker ya da tatlandırıcı katılmamalıdır.)

Bu tip kürler gibi bitki çaylarının da kür gibi yağ yakıcı özellikleri vardır. Bu nedenle bitki çayları doğru bir şekilde hazırlanmalı ve günde 1 bardağı geçmeyecek şekilde içilmelidir. Bitki çayı yaparken dikkat edilmesi gereken nokta suyun sıcaklığının 80-90 derece civarında olmasıdır. Çok kaynamış sular bitkilerin içerisindeki vitamin ve minerallere zarar verir. Bitki mutlaka iyi bir şekilde 10-15 dakika kadar  demlenmelidir. Bitkinin nereden toplandığının bilinmesi onu kullanıp kullanmamanız için önemlidir. Fabrika kenarı ya da zararlı atık depolarının yakınlarındaki bitkiler çay ya da kür olarak kullanılmamalıdır.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...