Bitki Özlerinin Şifa Gücü

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bitki özleri tamamen doğal, seyreltilmiş kaynak suları, üzüm alkolü ve çiçeklerin özel kısımlarından oluşur. Bitki özleri duyuların uyumlu hale gelmesini sağlayarak yaşayan varlıkları denge durumuna getirir. Hayvanlar, insanlar hatta bitkiler üzerinde kullanılabilirler. Vücudun enerji alanı ile çalışır. Kristaller ile benzer etkiyi gösterir ancak kristallere göre daha yumuşak bir enerjileri vardır. Varoluş düzleminde minerallerden sonra ikinci sıradadırlar ve sevgiyi temsil ederler. Onlar güzel çiçek açtıklarında sevinir. Başlarına kötü bir şey geldiğinde yani kuruduklarında ise bundan ders alıp, yeni bir bitki daha alarak bu sefer ona gözümüz gibi bakarız. Bu sebepledir ki işimizi gücümüzü bırakıp bitkileri irdelemeliyiz belkide…

Bitki özlerini kullanmak kişinin hayatına açıklık ve netlik getirir. Kişinin hayallerini izlemesi için gerekli cesareti kararlılığı bulmasına yardımcı olur. Ayrıca kişinin sezgilerini güçlendirir, ruhsallığını ve yaratıcılığının arttırmasına yardımcı olur. Kişi bitki özlerinin kullanarak farkındalığını  artırır ve özlediği mutluluğu bulabilir. Bitki özlerinin etkisi, diğer ruhsal çalışmalarda olduğu gibi kişinin yüksek benliğinin bilgeliğine ulaşmasını sağlar. Bilinçaltındaki negatif inançların yüksek benliğin sevgi, neşe ve cesaret v.b. gibi pozitif erdemlerine dönüştürülmesine yardımcı olur.
Bitki özleri ilk defa Dr. Edward Bach tarafından tamamlayıcı terapi olarak kullanılmıştır. Vibrational Medicine/ Titreşen ilaç şeklinde adlandırılmışlardır. Dr.Bach titreşen ilacın sadece negatif duygu, zihin ve enerjileri nötralize etmenin yanında sevgi, barış, azim, kuvvet, anlayışı, tolerans, bilgelik, güzellik,  affetme, cesaret ve neşe gibi erdemlerle bağlantılı pozitif titreşimleri tetiklediğine inanmış ve iyileştirici gücü olan 38 değişik bitki özü suyu hazırlamıştır. 38 bitki özünün her biri korku, kızgınlık, miskinlik gibi özel bir duygu veya zihin durumuna özel olarak hazırlanmıştır. Dr. Edward Bach’ın Şifa Verici Bitki Özlerinden beş tanesinin nelere iyi geldiğine dair bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Diğer 33 tanesi hakkında  bilgisini almak için http://www.bachcentre.comilehttp://www.bachflowersinturkey.comsitelerine göz atabilirsiniz.

  • Aspen ( kavak) :Belirsiz, sebebi bilinmeyen korkular, dehşet veya kâbuslar, açıklanamayan endişe hali, huzursuzluk hissi. Kişinin içinden geçenler: “Sık sık nedenini açıklayamadığım biçimde kaygı hissediyorum.”, “İçimde kötü bir şeyler olacağına dair gizli bir his var“,“ Sabahları kaygı içinde uyanıyorum.”
  • Cherry Plum ( erik ağacı) : Aklın, duyguların veya bedenin kontrolünü kaybetme korkusu, intihar eğilimleri, sinir krizleri, gerginlik, çaresizlik. Kişinin içinden geçenler: “ Zaman zaman kontrolümü kaybetme korkusu yaşıyorum.” ,“  Aniden çöken öfke krizleri yaşıyorum.”, “ Zaman zaman çıldıracakmış gibi hissediyorum.”
  • Gorse (katır tırnağı): Umutsuzluğa kapılma, çaresizlik hissi, ümidini tamamen kaybetme. Kişinin içinden geçenler: “ Umutsuz hissediyor, çıkış yolu olmadığını düşünüyorum.”, “ Hayatımda olan bitenin daha iyi olabileceği konusunda umudum yok.”,“ Mutsuz ve depresif hissediyorum.”
  • Red Chetnut (kızıl kestane): Özellikle yakınlarının başına kötü bir şey geleceği endişesi veya güvende oldukları üzerine korku düzeyinde endişe duyma. Kişinin içinden geçenler: “  Sevdiklerim hakkında fazlasıyla düşünceli ve endişeliyim.”, “ Başkalarının problemleri beni strese sokmakta ve rahatsız etmekte.” Sevdiklerimin başına kötü bir şeyler gelebileceğinden kaygılanıyorum.”
  • Rock Rose(Laden) : Korku, dehşet, histeri hali, panik atak. İleri derecede dehşet hissi. Kişinin içinden geçenler: “ Zaman zaman ani dehşet ve panik hissi yaşıyorum.” , “ Korktuğum zamanlarda muhtaç ve çaresiz hissediyor, donakalıyorum.” , “ Sık sık kabus görüyorum.”

Kaynak:kadınvekadın.com

 

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.