Bir Yılda 15 Bin Çocuk Sağlıklı Güldü

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bakırköy Belediyesi’nin Osmaniye Mahallesi’nde hizmete açtığı Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden 2012 yılında 14.874, 4-14 yaş arası çocuk yararlandı.

Toplumumuzun en önemli sağlık sorunlarından biri olan ağız ve diş sağlığı konusunda, sorunun kaynağına yönelik olarak hem koruyucu hem de tedavi edici uygulamalar yapmak amacıyla Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni faaliyete geçirdiklerini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen,” Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’mizden 2012 yılında 14.874 çocuğumuz yararlanmıştır. Tamamen ücretsiz hizmet veren merkezimizde 6 diş hekimi,1 psikolog ve yardımcı personelimiz çalışmaktadır. Bakırköy’de yaşayan 4-14 yaş grubu tüm kreş, anasınıfı ve ilköğretim okulu öğrencilerini hazırlanan programa göre bir öğretmen ve bir sağlık personeli gözetiminde okullarından alınarak merkezimize getiriyoruz ve uzman eğitmenimiz tarafından verilen ağız-diş bakımı, beslenme ve hijyen konulu eğitim veriyoruz ardından da muayeneleri yapılmak üzere diş hekimlerimizin şefkatli ellerine teslim edilmektedir. Tedaviye ihtiyacı olan çocuklarımıza restorasyon, konservatif diş tedavisi, kök kanal tedavisi, diş taşı temizliği ve diş çekimi yapılabilmektedir. Merkezimizde digital panoramik röntgen, ağız içi kamera ve RVG cihazları kullanılmaktadır. Ağız içinde kullanılan tüm diş hekimliği aletleri son teknoloji ürünü otoklavlarımızla steril hale getirilmektedir. Ayrıca merkezimizde engelli asansörü ve engelli tuvaletleri ile de tamamen engelsiz bir bina haline getirildiği için engelli çocuklarımız da çok rahat kullanıyorlar.”dedi.

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden bu güne kadar 57.035 çocuğun yararlandığını, Bakırköy’deki sağlık birimlerindeki diş ünitesinden de 23.833 BAKKART sahibi Bakırköylü’nün faydalandığını sözlerine ekledi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.