Bir günde 500 kalori yakın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

kalori-yakin-4

MİDENİZİ DİNLEYİN

Ne yazık ki bilinçsiz ve dengesiz beslenen her kişi için yemek yemek demek, sofradan tıka basa, ağrılar içinde ayrılmak demek. Ama unutmayın ki böyle bir zorunluluğunuz yok. Çünkü fazladan yediğiniz her besin size ekstra ve almamanız gereken kaloriler olarak geri döner. Üstelik fazladan kalori aldığınız gibi midenize de zarar vermiş olacaksınız. Spazm, kasılma ya da karın ağrısıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yemek yerken bir yandan da midenizi ve vücudunuzun verdiği tepkilere dikkat çekin. Çok yediğinizde mideniz size sinyalleri zaten verir. Ona kulak vermediğinizde ise mide rahatsızlıkları ortaya çıkar.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

TELEVİZYONDAN UZAK DURUN

Tüm gün iş için koşturup durdunuz, çok yoruldunuz ve eve gidip ayaklarınızı uzatıp televizyonun karşısında yayılmanın hayalini kuruyorsunuz… Aslında ne kadar yorgun olursanız olun yapmanız gereken yarım saatlik bir egzersiz ya da açık havada yürüyüş olsa da bazen evde oturmak isteyebilirsiniz. Ama kumandanın yanına başka faktörler eklemeyin! Televizyon izlerken gördüğünüz yiyecek reklamları iştahınızı kabartıyor olabilir. İradenize sahip çıkın ve en azından elinizi patlamış mısır, cips, çikolata gibi sağlıksız besinlere götürmeyin. İradenize karşı gelebildiğiniz anda kalorileri başınızdan savmış olacaksınız, bunu yapabilirsiniz!

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...