Bir günde 500 kalori yakın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

kalori-yakin-3

TATLI YERİNE MEYVE

Birçoğumuz her ne kadar sağlıklı ve temiz beslenmeye çalışsak da tatlıya olan tutkumuza bazen karşı koyamıyoruz. Unutmamak gerekir ki aslında o çok masum ve sempatik gözüken tatlıların içinde koca bir kalori dünyası var. Un, şeker, tatlandırıcılar ve şuruplar tatlıyı olduğundan daha da kalorili hale getiriyor, böylece tükettiğiniz her “fit” olmayan tatlıda kilo alıyorsunuz. Tatlı krizinize karşı gelmek için başka alternatiflerinizin de olduğunu hatırlayın. Mesela bir muz ya da bir elma, belki birkaç adet çilek… Meyvelerde bulunan şeker ve kalorinin yediğiniz tatlılardakiyle aynı olmadığını belirtmek isteriz. Ama yine de her şeyin fazlası zarar mantığından yola çıkarak, meyve tüketimini de abartıya kaçmadan yapın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Zayıflama ve Metabolizma İlişkisi Hakkında 9 Gerçek

KURUYEMİŞ YASAĞI

Kuruyemişler, diyet listeleri uygulayanların ya da sağlıklı şekilde enerji almak isteyenlerin en çok tükettiği besinlerden. Her ne kadar iyi bir enerji kaynağı olsa da özellikle kavrulmuş yemişlerden uzak durmanız gerekiyor. İşlenmemiş ve kavrulmamış kuruyemişleri tercih ederek kalori alımını daha aza indirmeniz mümkün. Burada dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise kuruyemişi gece ve ara öğünlerin dışında yememeniz. Gece aldığınız her besin, size kalori ve yağ olarak geri döner.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...