Bir günde 500 kalori yakın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

kalori-yakin-2

HAREKETE GEÇİN

Sağlıklı bir yapıya sahip olmak için beslenmeniz kadar ne kadar hareket ettiğiniz de çok önemli. Üşengeçliğinizi bir kenara bırakıp, mümkün olduğunca tüm işlerinizi “tabana kuvvet” diyerek halletmeniz sizin yararınıza olacak. Herhangi önemli bir sakatlığınız ya da rahatsızlığınız olmadığı sürece asansör yerine merdiven kullanın. Yakın mesafelerde otomobil ya da toplu taşıma tercih etmeyin ve yürüyün. Telefon görüşmelerinizi oturarak değil yürüyerek yapın. Bunların hiçbirini çok hızlı tempolarda uygulamak zorunda değilsiniz. Sadece sık sık yürüyün ve bir yerde saatlerce oturmamaya çalışın. Gün içinde hareket ederek yaktığınız 350 kaloriye ek olarak biraz daha fazla hareket ederek bu rakamı 500’e çıkarmak elinizde!

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kış aylarında metabolizma hızlandırmak için 7 tavsiye

GAZLI İÇECEKLERE HAYIR

En sevdiğiniz yemeği yerken yanında soğuk ve gazlı bir içeceğin size nasıl bir keyif verdiğini biliyoruz. Ama bu gazlı içecekler içeriğindeki şeker, fosforik asit, aspartam ve kafein gibi bileşenlerle metabolizmanıza zarar verdiği gibi rafine şeker sebebiyle kalori miktarında da artış gösteriyor. Gazlı içecekleri zihninizden çıkararak, varlığını unutup sadece su tüketmenizde yarar var.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...