Bir günde 500 kalori yakın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hepimizin bildiği gibi kilo vermenin yolu inatçı yağlardan geçiyor. Onlardan kurtulmayı başaramadığımız sürece kilo vermek de hayal oluyor… Bu durum sizi sürekli ve bilinçsizce diyet yapmaya zorlayarak sağlığınızı olumsuz yönde etkiliyor. Ancak herhangi bir diyet yapmanıza gerek kalmadan da günde 500 kalori yakabilirsiniz. Uzun süredir vermeyi istediğiniz fazla kilolardan yemek ve hareket alışkanlıklarınızı değiştirerek kurtulmanız mümkün. İşte daha sağlıklı, enerjik ve fit bir vücut için izlemeniz gereken 10 yol…

DAHA KÜÇÜK TABAKLAR

Kilonuzu bilerek, metabolizma yapınızı göz önünde bulundurarak neyi ne kadar yemeniz gerektiğinizi bilmeniz çok önemli. Eğer ki her öğünde fazladan besin tüketiyor ve bu durumdan şikayetçi oluyorsanız daha küçük tabaklardan yemenizi öneririz. Ne kadar büyük tabak kullanırsanız, tabağı ağzına kadar doldurmak için elinizin ayarı da şaşacaktır. Siz siz olun, küçük tabakları tercih edin ve kalorilere meydan okuyun!

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Metabolizma Hızlandırma Formülleri

ÜÇ BÜYÜK TUZAK

Beslenmesine dikkat eden, kilo vermeye çalışan kişilerden şu cümleyi sürekli duyduğunuzu varsayıyoruz: “Şeker, un ve tuzdan uzak duruyorum!…’’ Halk arasında üç beyaz olarak da bilinen, metabolizmayı ve vücut sağlığını olumsuz yönde etkileyen şeker, un ve tuzu hayatınızdan tamamen çıkararak fazla kalorileri de bir kenara bırakmış olursunuz. Kalorilerden uzak durmanın yanı sıra dengeli ve sağlıklı beslenme için uzak durulması gereken bu üç düşman; kalp ve böbrek sağlığınızı tehlikeye attığı gibi, obezite, diyabet ve tansiyon gibi rahatsızlıklara davetiye çıkarıyor. Un, tuz ve şekeri hayatınızdan bir anda çıkaramıyorsanız, giderek azaltmayı deneyin. Bir süre sonra değişime alışacak, yemek istemeyeceksiniz bile.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilinçli Zayıflama Rehberi
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.