Bir beden incelin!

Bir beden incelin
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Aylarca uğraşmanıza, çok fazla yorulmanıza gerek yok!

Bu 7 ipucunu izleyerek bir ayda bir beden incelmeyi başarabilirsiniz.

Probiyotikleri ihmal etmeyin

Probiyotikler vücudun enerjiyi doğru şekilde kullanmasını sağlayarak ve alınan kalorilerin sindirilmesine yardımcı olarak kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Probiyotik fermente edilmiş süt ve süt ürünlerinde bulunuyor. Diyetinize en faydalı probiyotik olarak kefiri önerebiliriz.

Kaliteli uykuya önem verin

Yeteri kadar uyumadığınızda gerekli enerjiyi depolayamaz, kendinizi yorgun hisseder ve ihtiyaç duyduğuuz enerjiyi yiyeceklerden temin etmeye çalışırsınız.

Bunun yanı sıra, yapılan bazı araştırmalara göre yetersiz uyku iştah hormonlarını harekete geçiriyor. Bu nedenle yedikleriniz kadar uyku düzeninize de özen göstermeniz gerekiyor.

Protein zengini kahvaltı edin

Araştırmalar kahvaltıda karbonhidrat ağırlıklı beslenmek yerine yumurta gibi protein bakımından zengin yiyeceklerle beslenerek kilo verme oranınızı yüzde 65’e kadar yükselte bileceğinizi gösteriyor.

Televizyon saatini spor saatiyle değiştirin

Nasıl ki her bir ısırık kalori olarak dönüyorsa, her bir hareket de kalorilerin gitmesini sağlıyor. Televizyon karşısında geçireceğiniz zamanı yarım saatlik bir yürüyüşle değiştirirseniz hem bu süre zarfında atıştırmaktan kendinizi kurtarmış olur, hem de yaklaşık 150 kalori harcamış olursunuz.

Kuruyemişe sarının

Ani açlık krizlerinde öğüne kadar sizi idare etmesi için ceviz, badem, fıstık gibi sağlığa da oldukça faydalı olan kuruyemişlerden yararlanın. Tabii yediğiniz miktara da dikkat etmeniz gerekiyor. İpin ucunu kaçırmamak için yanınızda 20 adetten fazla kuruyemiş bulundurmayın.

Tatlının zamanını iyi ayarlayın

Ana yemeklerden hemen sonra tatlı yediğinizde insülin birden yükseliyor ve kalorilerin karın bölgesinde birikmesine neden oluyor.

Çorbayla başlayın

Akşam yemeğine çok aç oturup, fazlasıyla yemiş olarak masan kalktığınız oluyor mu?

O halde yemeğe çorbayla başlamayı deneyin. Penn State Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, yemeğine çorbayla başlayanların yüzde 20 daha az yemek yediğini söylüyor.

 

Kaynak: elmaelma.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.