Bir beden incelin!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Aylarca uğraşmanıza, çok fazla yorulmanıza gerek yok!

Bu 7 ipucunu izleyerek bir ayda bir beden incelmeyi başarabilirsiniz.

Probiyotikleri ihmal etmeyin

Probiyotikler vücudun enerjiyi doğru şekilde kullanmasını sağlayarak ve alınan kalorilerin sindirilmesine yardımcı olarak kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Probiyotik fermente edilmiş süt ve süt ürünlerinde bulunuyor. Diyetinize en faydalı probiyotik olarak kefiri önerebiliriz.

Kaliteli uykuya önem verin

Yeteri kadar uyumadığınızda gerekli enerjiyi depolayamaz, kendinizi yorgun hisseder ve ihtiyaç duyduğuuz enerjiyi yiyeceklerden temin etmeye çalışırsınız.

Bunun yanı sıra, yapılan bazı araştırmalara göre yetersiz uyku iştah hormonlarını harekete geçiriyor. Bu nedenle yedikleriniz kadar uyku düzeninize de özen göstermeniz gerekiyor.

Protein zengini kahvaltı edin

Araştırmalar kahvaltıda karbonhidrat ağırlıklı beslenmek yerine yumurta gibi protein bakımından zengin yiyeceklerle beslenerek kilo verme oranınızı yüzde 65’e kadar yükselte bileceğinizi gösteriyor.

Televizyon saatini spor saatiyle değiştirin

Nasıl ki her bir ısırık kalori olarak dönüyorsa, her bir hareket de kalorilerin gitmesini sağlıyor. Televizyon karşısında geçireceğiniz zamanı yarım saatlik bir yürüyüşle değiştirirseniz hem bu süre zarfında atıştırmaktan kendinizi kurtarmış olur, hem de yaklaşık 150 kalori harcamış olursunuz.

Kuruyemişe sarının

Ani açlık krizlerinde öğüne kadar sizi idare etmesi için ceviz, badem, fıstık gibi sağlığa da oldukça faydalı olan kuruyemişlerden yararlanın. Tabii yediğiniz miktara da dikkat etmeniz gerekiyor. İpin ucunu kaçırmamak için yanınızda 20 adetten fazla kuruyemiş bulundurmayın.

Tatlının zamanını iyi ayarlayın

Ana yemeklerden hemen sonra tatlı yediğinizde insülin birden yükseliyor ve kalorilerin karın bölgesinde birikmesine neden oluyor.

Çorbayla başlayın

Akşam yemeğine çok aç oturup, fazlasıyla yemiş olarak masan kalktığınız oluyor mu?

O halde yemeğe çorbayla başlamayı deneyin. Penn State Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, yemeğine çorbayla başlayanların yüzde 20 daha az yemek yediğini söylüyor.

 

Kaynak: elmaelma.com

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...