Bioenerji Terapisi ile Şifalanın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Semra İnce, Yaprak üner ve Eralp Caner tarafından gerçekleştirilen Domancic Bioterapi Metodu, Astım’dan Parkinson’a, kanserden baş ağrısına kadar tüm sağlık problemlerinin iyileşmesini destekleyen ve bu alanda faydaları klinik ortamlarda birçok kez kanıtlanmış tekniklerin bütününe deniyor. Peki, nedir bu yöntemin sırrı? Sizler için bu konu da en çok merak edilen sorular ve cevapları!

Domancic Bioenerji Terapisi Metodu nedir?

Domancic Bioenerji Terapisi Metodu, dünyanın önde gelen bioenerji şifacısı Zdenko Domancic’in 35 yıl önce yarattığı bir yöntemdir. Zdenko Domancic, bioenerji ile ilgili araştırmaları sırasında dünyayı dolaşmıştır. Eski Sovyetler Birliği’nde bazı enstitülerin bilimsel araştırmalarına katılmış, bioenerjinin yaşayan organizmaların biyolojik alanları ve sağlıkları üzerindeki etkisini test etmiştir. Onun yıllardır batı medyasından sakladığı bu metodun, Slovenya’da bulunan ve türünde dünyanın en büyük kliniği olan Domancic Bioenerji Kliniği’nde, bir milyondan fazla kişinin iyileşmesine büyük bir başarıyla yardım ettiği klinik dokümanlarla ispatlanmış ve metot bir fenomen haline gelmiştir.

Bioenerji şifalanma süreci nasıl gerçekleşir?

Terapi tamamıyla enerji bedenin ideal duruma – dengeye – getirilmesi üzerine çalışır. Enerji bedenimiz, fiziksel bedenimizde patolojik rahatsızlıklar kendini göstermeden çok önce işaretler verir. Auramız olarak bildiğimiz “erken uyarı sistemimiz”, her türlü hastalığın bilgisi olduğu kadar sağlık bilgisini de içerir. Bedenimizdeki enerji dengeli ve fiziksel bedenimizi eşit olarak çevreliyor ise sağlıklıyızdır. Ancak düzensiz/dengesiz şekilde çevrelerse hastalığı hissetmeye başlarız. Terapist tarafından enerji bedeninin dengelenmesi basit bir fizik kuralı temelinde gerçekleşir: “yüksek potansiyel düşük olanı etkiler”. Terapist kendi enerjisini kullanmaz, dışarıdan akan enerjiye kanal olur. Enerji, bedenin kendisini iyileştirmesi için gerekli bilgiyi içerir. ya da başka bir deyişle; enerji, ihtiyaç olan bölgeye transfer edilir ya da fazla olan enerji olduğu yerden uzaklaştırılır. Bu şekilde terapist, bioenerjide var olan araçları vücuda sağlayarak, bağışıklık sisteminin gerektiği şekilde fonksiyon etmesini sağlar ve vücut kendi kendini iyileştirmeye başlar.

Domancic Bioenergy Methodu nasıl çalışır?

Domancic Metodu bağışıklık sistemini uyaran 7 temel teknikten oluşur. Bu teknikler, ilgili rahatsızlığa göre belirlenmiş protokoller şeklinde katılımcılara uygulanırlar. Uygulamanın aşamaları:

Vücudun etrafını saran elektromanyetic alanının dengelenmesi

Zihinsel ifadenin tedavi amacıyla yöneltilmesi

Evrensel yaşam gücünü dengelemesi (almak ve vermek)

şeklindedir.

Enerji bedeni nedir?

Vücudumuz enerjiden oluşur. Radyasyonu çeker ve yöneltir. Bizim bütün fiziksel ve zihinsel hareketlerimiz için enerji gücüne ihtiyacımız vardır. Vücuttaki kan, diğer enzimler, gazlar ve elektriğin dolaşımı da bir enerji aktarımıdır.

Bioenerji terapisi neden grup halinde yapılır?

Grup ile enerji potansiyeli otomatik olarak çoğalır. Şifacı, ışığı tek bir noktaya toplayan bir mercek gibidir. Grup terapisi sırasında gelişimi gözlemlemek çok daha kolaydır. Tecrübeleri paylaşmak da grupta daha kolay olmaktadır.

Bioenerji nedir?

Bioenerji bilimsel bir isimdir ve oldukça geniş bir perspektifte canlı organizmanın enerji akışını pek çok öğreti ve araştırmayla irdeler. Bios eski Yunancada yaşam demektir. Enerjide aktivite anlamına gelir bazen bioplasma Chi, Prana, evrensel enerji, yaşam enerjisi gibi bir çok şekilde adlandırılır. Bioenerji evrenin yaşamı sürdürme/destekleme gücüdür.

Terapi sırasında kollar ve bacaklar neden çapraz yapılmamalıdır?

Grup terapisine katılan her kişi, terapi sırasında serbest kalan enerjiyi alır. Kol ve bacaklar bağlanmaz ise, bu enerjinin vücudumuza akışı daha fazla olur.

Bu metodu diğerlerinden farklı kılan nedir?

Kanıtlanmış yüksek verimliliğinin yanı sıra bu metot sistematik ve somuttur. Tüm Domancic Metodu terapistleri aynı tekniği kullanmalıdırlar ve bu sebeple aldıkları sonuçlar da aynıdır. Metot, tekniklerin belli sayıda tekrarını ve kombinasyonlarını içeren protokoller şeklinde uygulanır. Belirli bir şekilde nefes almak, semboller kullanmak, meditasyon yapmak, kristal, pendulum, taş vs. kullanmaya gerek yoktur.

Bu metod hastalıkları önlemek için kullanılabilir mi?

Evet, hastalıkları önlemek için özel bir protokol mevcuttur. Senede 2-3 sefer uygulanarak bu sonuca ulaşılır.

Tedavinin süresi nedir ve tedavi sırasında ne hissedilir?

Her seans yaklaşık 10-20 dk civarında olup, birbirini takip eden 4 gün terapiye devam edilmesi gerekmektedir . Tedavi grup olarak uygulandığı gibi uzaktan yapıldığında da müthiş sonuçlar alınmaktadır. Tedavide hissedilenler kişiye göre değişir. Hiç bir şey hissetmeyen olduğu gibi çok güçlü hissedenler olabilir, çoğu insanda gıdıklanma, ısınma, baskı, gevşeme, hafif sersemleme, hatta istem dışı ağlama ya da gülme dahi olabilir. Hastanın terapi sırasında hissettikleri tedavinin başarılı olduğunun işareti değildir, çünkü her insan eşsiz olduğu için hissedilenler de farklıdır.

Bioenerji klinik tedavinin yerine geçer mi?

Hayır, bioterapi medikal ve alternatif tedavileri tamamlayıcı niteliktedir. Bioterapi sırasında ve sonrasında medikal tedavi veya doktor tedavi prosedürleri bırakılmamalıdır. Sadece klinik tetkiklerden sonra doktorlar nihai kararı verebilir.

Bu method ile hangi hastalıkların tedavisi desteklenir?

Bağışıklık sistemi rahatsızlıkları, Alerjiler, Alzheimer, Artrid, Astım, Otizm, İdrar yolları rahatsızlıkları, Bronşit, Kan hastalıkları ( Lösemi, kemik iliği, Anemi, vb.) Kolesterol, Kistik Fibrosis, Diabet, Kadın hastalıkları (Kist, Kanser, Tümörler, Menopoz, Adet dönemi ağrıları, Problemli hamilelikler, Erken doğum riski, Safra Kesesi, Kangren, Gut, Kalp problemleri, Mide yanması, Hemoroid, Herpes, Düşük ve yüksek kan, Skolyoz, Karaciğer rahatsızlıkları, Bel ağrısı, Prostat, Kısırlık, Migren, MS, Osteopoz, Parkinson, Zatürre, Psikolojik hastalıklar (Korkular, Uykusuzluk, Depresyon,vb) Reflü, Siyatik, Sinüs, Troid rahatsızlıkları, ülser, Kolit, Varis, İrretabl Bağırsak Sendromu, vb. Birçok vakada hastalıklar Zdenko Domancic methodu ile tamamen tedavi edilmiştir. Methot güvenli, uygulaması basit ve müthiş etkilidir, dünyada 1 milyon üstünde kişinin tedavisine yardımcı olmuştur. Metodun etkisi 1985 senesinde bilimsel olarak onaylanmıştır. Eski Yugoslavya Sağlık Bakanlığı’nın talebiyle Zdenko Domancic methoduyla 300 kangren hastasını tedavi etmiştir. Tedavi ardından hastaların tümü sağlıklarına tamamen kavuşmuşlardır. Hiçbirinin uzuvları kesilmek zorunda kalmamıştır. Bu tedavi 6 ay sürmüştür ve çalışmanın detayları Domancic – The Healer kitabında açıklanmıştır.

Çocuklar, hayvanlar ve hamile kadınlar terapiye katılabilir mi?

Evet katılabilirler.

Terapinin bir ücreti var mıdır?

Hayır, terapinin bir fiyatı yoktur, ancak katılımcılar terapistlerin zamanının karşılığı olarak terapinin sonunda takdir ettikleri gibi bir bağışta bulunurlar.

http: //www.bioterapi.com

Kaynak: Womenist.net

More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...