Bilimselliği kanıtlanmış 6 Göbek Eritme Yöntemi

4.72 avg. rating (94% score) - 18 votes

Göbek yağlarını eritmek için kullanabileceğiniz bilimselliği ispatlanmış 6 göbek eritme yöntemi…

Kilolu insanların neşeli olduğunu bilirsiniz. Bir ortamda duyduğunuz en şen kahkahalar,  inanın sadece onlara ait olabilir. Başınızı çevirdiğinizde gülen gözleriyle karşılaşırsınız. Bu bir önyargı değil tespittir. Ne yazık ki kilolu insanlarla ilgili her tespit bu kadar güzel olmaz. Çoğumuz kilolu insanların aynı zamanda sağlıksız olduklarını varsayarız. Oysa böyle bir şey yoktur. Kilolu olduğu halde sağlıklı olan pek çok insan bulunur (1).

Şimdi söyleyeceğimize çok şaşıracaksınız ancak, bu önyargının tam aksine pek çok normal kiloda olduğunu var saydığımız kişiler, obeziteyle bağlantılı olarak metabolizması ile ilgili sorunlar yaşar ve çoğu kez bunun farkında bile olmaz. (2).

Nasıl bir obeziteden mi bahsediyoruz. Açıklayalım; Bu tipolojiye giren insanların kilolu olmamalarına rağmen vücutlarındaki belli bölgelere ( göbek, basen vb ) deri içinde biriken yağlar bulunur. Genel yargı bunu bir sağlık problemi olarak tanımlandırmaz daha ziyade kozmetik bir problem olarak not eder.  Oysa vücudun belli bölgelerinde biriken bu( göbek ya da bel bölgesindeki )yağlar normal kilodaki insanların sağlığını kilolu sandığımız insanlardan çok daha büyük bir riske sokabilir.(3)

Bu nedenler eğer bel bölgenizde ve göbeğinizde aşırı yağ birikmesi varsa, kilolu bir insan olmasanız dahi bu yağlardan kurtulmak için mutlaka adım atmanız gerekir. Göbek yağınızın fazla miktarda olup olmadığını evde oturduğunuz yerde basit bir mezura yardımı ile bile bel çevrenizi ölçerek anlayabilirsiniz.

Şayet bu ölçüm sonunda ortaya çıkan sonuç erkekler için 102, kadınlar için 88 santimin üzerinde ise bu durum karın ( abdominal )bölge obezitesi olarak adlandırılır.

Yani aşırı kilo sahibi bir insan olmasanız dahi eğer yaptığınız ölçümler yukarıda belirttiğimiz sınırların üzerinde ise göbek eritme için bir şeyler yapmanız şart demektir. Tabii bu durumda size gereken hedef odaklı bir çalışma disiplinidir.  Yani bir diğer adıyla bölgesel zayıflama.

Ve size güzel bir haber verelim, tam olarak sadece göbek çevresindeki ve bel bölgesindeki bu yağları hedef alarak, onları tamamen eritmeye odaklanmış ve işe yararlılığı kanıtlanmış birkaç strateji vardır.
İşte göbek yağlarını eritmek için kullanabileceğiniz bilimselliği ispatlanmış 6 göbek eritme yöntemi…

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

En Leziz Detoks Çorbası Tarifleri İle Hafiflemeye Hazır Mısın?

Vücudundaki toksinlerden arınmanın çok kolay bir yolu mevcut: Detoks çorbası. Damak tadına göre, sevdiğin sebzelerden seçtiğin detoks çorbaları ile ödemden kurtulabilir ve zinde bir...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

İsveç Diyeti ile Evde Kolay Zayıflama, 13 Günde 12 Kilo Verin

Türkiye genelinde ve dünya genelinde en popüler zayıflama seçeneklerinden birisi olan İsveç diyeti ile alakalı olarak en güncel bilgileri sizlere sunacağız. 13 günde 12 kilo vermeye hazır mısınız?