Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirerek İncelin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Diyet yapsanızda yapmasanızda söyleyeceğimiz tavsiyelerle beslenme alışkanlığınızı değiştirebilir ve bu sayede kilonuzu koruyabilirsiniz.

Diyet yapsanızda, yapmasanızda söyleyeceğimiz tavsiyelerle beslenme alışkanlığınızı değiştirebilir ve bu sayede kilonuzu koruyabilir ve kilo verebilirsiniz.

İşlenmiş ürünlerle vedalaşma vakti geldi. Çünkü bu ürünlerde yüksek sodyum ve karbonhidrat bulunur. Makarnaya dayanamayanlardansanız eğer kepekli makarna tercih edebilirsiniz.
Tuz yerine baharatlarla yemeği tadlandırmaya başlayın. Böylece hem yemekleriniz lezzetini kaybetmesin hem de siz sağlığınızı.
Sofranıza tereyağı ve ekmek yerine zeytin yağı, kekik ve ekmek koyabilirsiniz. Böylece hem kilo almayacaksınız hem de sağlıklı beslenmiş olacaksınız.
Yiyeceklerinizi kızartmayın. Onları fırınlamak veya haşlamak çok daha faydalı olacak. Hem lezzet açısındanda yine bir kaybınız olmayacak.
Eğer diyet yapıyorsanız bu diyet listesinde balık ve tavuğun miktarını arttırmanızda hiç bir sakınca yok. Bu besinlerde daha az yağ bulunur ve balıkta bulunan omega pek çok faydasının yanında kolestrol kontrolü dengeler. Kırmızı eti azaltın. Çünkü kırmızı ette bulunan yağ uzun vadede damar tıkanıklıklarına sebep olur.
Sebze ve meyveleri en taze bulabileceğiniz pazar ve manavlardan alışveriş yapmaya dikkat edin. Bunu bir alışkanlık haline getirin.
Tatlı ihtiyacınızı olabilediğince taze meyvelerden karşılamaya çalışın.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.