Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

tarafından
704
Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en çok dikkat çeken seçeneklerden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ağrıların nedenlerini de incelediğimiz zaman uzmanlar bu anlamda çok yönlü seçenekleri bizlere sunuyor.

Bel ve sırt ağrılarından kurtulmanın yolları hakkında sizlere çok çok daha önemli seçenekleri sunacağız. Yoga, bildiğimiz gibi dünya genelinde çok çok benimsenmiş olan meditasyon türlerinden birisidir. Yoga hareketlerinin de insan vücudu için çok önemli bir kaynak olduğu da kanıtlanmıştır. Uzmanlar bu anlamda da bizlere en net şekilde öğütler veriyor.

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmak için Yoga Egzersizleri

Bel ve sırt ağrıları özellikle kış aylarında çok ciddi bir şekilde ön plana çıkar. Bilhassa bayanlar, bu dönemde sporu da ciddi anlamda kesin şekilde bıraktıkları için vücut hareket kabiliyetini zamanla yitiriyor. Dolayısı ile çok daha ciddi problemler meydana geliyor. Bel ve sırt kısmının ağrıları, yoga hareketleri ile kısa bir zaman dilimi içerisinde giderilebilir. Şimdi bu anlamda hareket önerilerini sizlere sunacağız.

1# Çocuk Duruşu

Bu hareket, aşağıdaki resimden ve isminden de anlayabileceğiniz üzere tam secde pozisyonu olarak da nitelendirilebilir. Bu hareket ile kol, bel ve karın kısmı net şekilde çalışır. Omuzlar esner ve bu şekilde vücut kendisini toplar. 1 ile 3 dakika arasında bu hareketi uygulamak ideal olacaktır.

2# Kedi Duruşu

Ürpermiş kedi duruşu olarak da adlandırabileceğimiz bu hareket hayati önem arz eder. 1 ile 3 dakika arasında her gün uygulanması, karın, bel ve sırt bölgelerini çok ciddi anlamda çalıştırır ve kolay bir şekilde ağrılardan kurtulmanıza yardımcı olur. Kan akışını ciddi anlamda hızlandırır.

3# Esneyen Köpek Duruşu

Bir köpeğin esneme pozisyonunu andıran bu hareketimiz yine uzmanlar için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor. Vücudun maksimum gergin seviyede olması bu hareketin en büyük sırrı. 1 – 3 dakika aralığında uygulanması yine bel ve sırt bölgesine çok ciddi anlamda fayda sağlar.

4# Ayakta Öne Esneme

En önemli hareketlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Ayakta durur vaziyette bacaklarınıza doğru öne doğru esnemeniz önemlidir. Özellikle kendinizi zorlayarak her gün bu hareketi esneme tarzında yapmanız yine bel ve sırt bölgesindeki damarlarda kan dolaşımı hareketini ciddi anlamda hızlandırır.

5# Sfenks Duruşu

Trend bir esneme hareketi olduğu gibi sadece yoga için değil aerobik için de geçerli hareketlerden birisidir. Bacak, bel, sırt ve basen bölgelerinin daha sağlıklı hale gelmesi için son derece önemli hareketlerden birisidir.

6# Sırtüstü Tango

En keyifli esneme hareketlerinden birisi olarak dikkatleri çeker. Dans eder gibi 1 – 3 dakika aralığında günlük uygulanması vücuda her anlamda fayda sağlar.