Bel çevresi yağlanması azaltma yöntemleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bel çevresi yağlanması karşısında alınabilecek ve yağlanma oranını düşüren bazı yollar var. İşte bel çevresini inceltmek için yöntemler…

Beslenme düzeninizde yapılacak bazı değişiklikler ile birlikte elma tipli vücuda sahip kadınlar bu görünümden kurtulabilir ve yaşam kalitesini artırabilir.

Eskiden sağlık ile beden kütle indeksi birbirleriyle ilişkilendirilirken, son senelerde yapılan araştırmalarda beden kütle indeksi yerini “bel çevresi ölçüsü” ne bırakmıştır.

Bel çevresi yağlılığı sadece dış görünüşü değil aynı zamanda kalp,damar, diyabet,karaciğer yağlanması ve yüksek tansiyon gibi hastalıklara da sebep olmaktadır.

Ayrıca bildiğimiz bir şey daha var ki, bel çevresi yağlanmasının insulin direnci ile çok yakın bir ilişkisi vardır. Yani İnsülin direnci ile paralel olarak bel çevresi yağlılığı da artmaktadır. Zayıflamakta zorlanıyorum, bir türlü göbek bölgesi yağlarım azalmıyor diyorsanız bir doktora ve diyetisyene danışmanızda fayda var.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: İnsülin Direnci Nedir ? Belirtileri Nelerdir?

Bu tablo ideal bel çevresi ölçülerini yansıtmaktadır.

bel-cevresi-yaglanmasi-1

Bel çevresi yağları için ne yapmalı?

Size özel olarak hazırlanmış, glisemik indeks oranı dengeli ve yeterli olan bir beslenme planı toplam vücut ve bel çevresi yağ oranını azaltırken aşağıda verilen öneriler de özellikle bel çevresi yağlanması probleminden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek eritmek için bu besinleri yiyin!

İşte bel çevresi yağlanması azaltma yolları…
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
4
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.