Bebeğinizi Beslerken Yapılmaması Gerekenler

tarafından
454
Bebeğinizi Beslerken Yapılmaması Gerekenler
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte bebeğini beslerken yapılmaması gerekenler hakkında bilgiler sunacağız. Annelik zor zanaat ve bunu her fırsatta en ince ayrıntısına varana kadar siz değerli okuyucularımıza açıklıyoruz. Türkiye genelinde özellikle bebekler ile alakalı araştırmalar ve merak edilenler çok daha fazla artış gösteriyor diyebiliriz sanırım.

Bebek beslerken dikkat edilmesi gerekenler olarak da niteleyebileceğimiz bu içeriğimiz sayesinde aslında belki de dikkat etmediğiniz birçok farklı ana maddeyi bulabilecek ve bundan sonraki süreçte çok daha dikkatli olarak kendiniz ve bebeğiniz için en doğru seçenekleri bulabilme şansına da sahip olabileceğinizi kesinlikle ama kesinlikle unutmayın.

Bebek Beslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizin beslenme şekli, beslenme düzeni ve miktarı gelişimi üzerinde son derece büyük önem arz eder. Birçok kişi bu gibi detayların bebek gelişimini etkilemediğini düşünür ancak çok ciddi anlamda önemli etkiye sahip olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Şimdi birkaç ana madde ile birlikte bebeklerinizin beslenme süreci ile alakalı olarak yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçecek ve yapmamanız gerekenler üzerinde duracağız.

1-) Alışkanlıklar çok önemlidir. Ebeveynlerin en büyük yanlışlarından birisi de kuşkusuz ki bebeğe televizyon karşısında yemek yedirmektir. Bu zaman içerisinde ciddi bir sorun haline gelebilir. Bu nedenle mutfak dışında beslenme zararlı olarak kabul edilir.

2-) Emzirme sürecinde özellikle bebek, sizin kendisini tutuşunuzdan etkilenir. Tedirgin, yanlış ve korkarak tutuş bebeği etkiler. Emzirme esnasında aranızdaki bağ ciddi anlamda kopar.

3-) Bebeğiniz kirlendiğinde ağzını silmek için acele edebilirsiniz. Her ne olursa olsun yemek tam olarak bitmeden bebeğinizin ağzını silmeyi denemeyin. Bu da alışkanlık haline gelebilir ve kötü bir durumdur.

4-) Uykuda olan ve tam olarak ayılamamış bebekleri beslemek son derece riskli ve tehlikeli bir durumdur. Bu neden dolayısı ile uyku halindeki bebekleri beslemeyi asla denememelisiniz.

5-) Yemek saatlerinde size katılmasına, eşlik etmesine izin vermelisiniz. Hatta bunu alışkanlık haline getirmesi için sürekli olarak beraberce yemek saati yapmanız çok daha doğru bir adım olarak ön plana çıkacaktır.

Bebek Beslenmesi

6-) Bebeğinize yemek yedirmek için asla zorlayıcı hareketlerde bulunmayın. Bu bebeğin psikolojisi üzerinde de çok ciddi anlamda sıkıntı yaratır ve dikkatli bir şekilde davranmak gerektiğini unutmayın.

7-) Acele kötüdür. Bebeğinize emir kipi ile sürekli acele etmesi için zorlayıcı baskılar yaparsanız yine bu durum yemek ile arasında ciddi şekilde sıkıntı çıkmasına neden olur ve bu sebeple tehlikeli bir durumdur.

8-) Meme ve biberon ile emzirme esnasında tek uğraşınızın bebeğiniz olmasını sağlayın. Dış etkenler ile ilgilendiğinizi bebekler hissedebilir.

9-) Bebeğinize yemek yedirmek için onlara ödül vaat etmek bu anlamda yapılan bir pazarlıktır ve alışkanlık haline gelebilir. Kesinlikle uzak durmanız gereken başlıklardan da birisidir.