Bebeğinizi Bekliyorken Bilinçlenin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Annelik, bir kadının yaşaması gereken en büyük mutluluk… Aynı zamanda dünyaya bir birey getirecek olmanın getirdiği büyük bir sorumluluk… Bu sorumluluk altında, anne adayları genellikle yoğun stres ve kaygı bozukluğu yaşar. Bu nedenle sağlıklı bir gebelik dönemi için bilgi sahibi olmak ve gerekli önlemleri önceden almak hamileliğin en önemli adımını oluşturur.

Memorial Doğuma Hazırlık kursları, anne ve baba adaylarına bu anlamda destek veriyor. Bebek sahibi olacak çiftler kurslar sayesinde edindikleri pratik bilgiler ışığında, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların önüne geçebiliyor.

Memorial Doğuma Hazırlık kursları; Memorial Şişli ve Ataşehir Hastaneleri’nde 1 Mart 2012 Perşembe günü başlıyor. Katılımın ücretsiz olduğu kurslara anne adayları ile birlikte eşleri de davetli.

Doğuma hazırlık kursunda her sorunun yanıtı var!

Anne adayları en çok bu sorulara yanıt arıyor; “Gebelikte doğru beslenme nasıl olmalıdır? Ağrısız doğum nasıl yapılır? İdeal doğum şekli nedir? Gebelik egzersizleri doğumu kolaylaştırır mı? Gebelik süresince yaşanabilecek sorunlar nasıl çözülebilir?” Memorial Doğuma Hazırlık Kursları ile bu sorulara yanıt bulunduğu gibi; adaylar kafalarındaki bazı soru işaretlerinden de kurtuluyor. Kurslara katılan anne baba adayları ayrıca; doğum korkusu ve doğumdan sonra bebekle ebeveyn arasında doğru iletişim kurma yöntemlerini öğreniyor. Doğum çantasında bulunması gerekenler, bebek için doğru kıyafet seçimi, bebeğin banyosu ve masajı, göbek bakımı, doğru yatış pozisyonları ve emzirme teknikleri de, kursta verilen diğer önemli bilgiler arasında yer alıyor.

“Kursa katıldım doğumla ilgili endişelerim bitti”

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları, anne adaylarını bilinçlendirmenin yanı sıra; kendileri ile benzer süreçler yaşayan diğer çiftlerle aralarındaki iletişim ve paylaşımı da artırıyor.

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları’na katılarak sağlıklı bir bebek dünyaya getirmenin mutluluğunu yaşayan Canan Yüce, kitap bilgileri ile doğum yapmak yerine, teori ve uygulamanın bir arada verildiği eğitimlerin önemini şu sözlerle anlattı:

“Gebeliğim süresince hamilelik ve doğum ile ilgili tüm dergileri ve bilgilendirici kitapları okumama rağmen ilk doğumum olması nedeniyle endişeler taşıyordum. Gebelik süresince yapılması gerekenler, doğum şekilleri, bebeğin doğumundan sonra bakımı ile ilgili bilgi edinmek amacıyla Memorial Doğuma Hazırlık Kursları’na katıldım.

Kurslarda, gebelik döneminin yanı sıra; emzirme teknikleri, bebek banyosu ve yatak seçimine kadar edindiğim birçok pratik bilgiyi, oğlum Ali’yi kucağıma aldıktan sonra günlük hayatımda uyguladım. Kulaktan dolma ve yanlış bilgiler yerine; doktorların bire bir anlatımıyla edindiğim doğru ve pratik bilgiler, gebelik dönemi ile ilgili kaygılarımın azalttı, endişelerimin sona ermesini sağladı.

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları Programı:

Memorial Şişli Hastanesi

Tarih: 1- 29 Mart 2012

Gün: Perşembe günleri (5 hafta boyunca)

Saat: 18.00 – 20.00

Yer: Memorial Şişli Hastanesi Konferans Salonu

Memorial Ataşehir Hastanesi

Tarih: 1- 22 Mart 2012

Gün: Perşembe günleri (4 hafta boyunca)

Saat: 18.00 – 20.00

Yer: Memorial Ataşehir Hastanesi Konferans Salonu

Katılım ücretsizdir…

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.