Basen Nasıl Eritilir? Basen Eritme Diyeti ve Hareketleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Basen nasıl eritilir diye çareler arayan hanımlara, Basen eritme için beslenme önerileri ve basen eritme hareketleri.

Barbi bebekleri bilirsiniz. Hani şu uzun boyu sarışın düzgün fizikli oyuncaklar. Pek çok kız çocuğunun daha küçücük yaşlarda kendi fiziksel özelliklerini sorgulamasına sebep olabilecek subliminal mesaj verdikleri için bazı kesimler tarafından eleştirilirler. Gerçekten de kız çocukları çok sevdikleri bu kusursuz görünümlü oyuncakları model alırlar, bırakın kızları anneler bile gizli gizli iç geçirip bu bebeklere özenir.

Buradan nereye geleceğimizi merak edenleri daha fazla meraklandırmadan söyleyelim. “Basen nedir” konusuna değineceğiz. Zira bizim gibi doğu tipi ülkelerde kadınların en çok sıkıntı yaşadığı bölgelerden bir tanesi de basenlerdir ve eğer biraz dikkat ederseniz söz konusu bebeklerin basenlerinin de yerli yerinde olduğunu fark edersiniz. Yani basen nasıl eritilir diye çareler arayan hanımlara diyeceğimiz çok abartılı olmadığı sürece aslında basenler bir kadına yakışan özelliklerdendir.  Ama yine de var olan basenlerinizi forma sokabilmeniz ve şayet basen ölçünüzü çok buluyorsanız da basenlerinizi kolaylıkla eritebilmeniz için sizlere basen eritmek için neler yapılabilir bundan biraz bahsedeceğiz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Basen eritmek için 3 basit hareket

Basen Nasıl Eritilir?

Giriş kısmından değindiğimiz gibi Türk kadınının genel vücut tipi genellikle armut tipidir. Bel kısmı ince iken alt kısma doğru genişleyen bir vücut yapısına sahiptirler. Basen neresidir tam olarak derseniz, kalçanın hemen alt kısmındaki üst gövdenin bacaklar ile birleştiği bölgenin yanlarında kalan oval kısımlar basen olarak adlandırılır. Basenler vücut tipine göre dar ya da geniş olabilir. Burada en önemli detaylardan bir tanesi omuzlar ile basenlerin birbirleriyle olan orantısıdır.

Basen Eritmek İçin yapmanız gereken ilk şey düzenli ve disiplinli bir plan ve program çerçevesinde hareket etmeniz gerektiğidir. Öncelikle sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamak için bir diyet uygulayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kalça ve basen eritme hareketleri (Video)

Beslenme alışkanlığınızda yağlı yiyeceklerden ve abur cuburlardan uzak durmanızı sağlayacak bir programa başlayın. Atalete kapılmadan sabırla basenlerinizi eritebileceğinize inanın.  Hayatınız hareketli olsun. Sporu bir yaşam tarzı olarak görün. Arzu ettiğiniz basen inceliğine kavuştuktan sonra tekrar eski halenize dönmemek için buraya dek yazdığımız uygulamalardan hiç vazgeçmeyin.

Aletli çalışmayı ya da ağırlık çalışmayı düşünmüyorsanız bile vücut ağırlığınızı kullanarak zayıflama hareketleri ve aerobik gibi çalışmalar yapabilirsiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri (4 Haftalık Antrenman)

Basen Eritme Hareketleri Resimli Anlatım

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Basen Nasıl Eritilir? Basen Eritme Diyeti ve Hareketleri

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...