Basen eritmek için beslenme tüyoları

Basen eritmek için beslenme tüyoları
Basen eritmek için beslenme tüyoları
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Diyetisyen  Gizem Şeber, bölgesel yağlanma ile diyet arasındaki ilişkiye dikkat çekerek, bölgesel zayıflama ve basen eritmek için ipuçları verdi.

Bölgesel kilo alımı kadınlarda daha çok basen, erkeklerde ise göbek ve çevresinde oluşsa da düzensiz beslenme ile alınan fazla kilolar genel olarak hem sağlığımızı hem de yaşam kalitemizi doğrudan etkiliyor.

Bölgesel kilo alımı konusunda Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, bölgesel yağlanma ile diyet arasındaki ilişkiye dikkat çekerek, bölgesel zayıflama ipuçları verdi.

Çoğu kadın basen inceltme çalışmaları yaparken leğen kemiği genişliğini dikkate almaz. Eğer leğen kemiğiniz geniş ise istediğiniz kadar kilo verseniz de basen ölçüsü sizin arzu ettiğiniz gibi azalmaz” dedi. Sadece basen eriten bir diyetin maalesef bilimsel olarak mümkün olmadığını belirten Şeber, basen eritme ile ilgili sorun yaşayan kadınların sağlıklı beslenme ile birlikte düzenli egzersizi yapmayı da yaşamının bir parçası haline getirmelerinin şart olduğunu söyledi.

İşte göbek eriten ipuçları!

Az göbek için, az şeker

Günlük olarak çoğu kişinin kullandığı beyaz şeker ve bu şekeri içeren içecek ve yiyecekler, kan şekerimizi hızlı bir şekilde yükseltip aynı hızla düşürür. Kan şekerinde oluşan bu dengesizlik daha çabuk acıkmamıza sebep olurken, aynı zamanda da göbek bölgesinde daha fazla yağ birikmesine neden olmaktadır. Bu nedenle tükettiğimiz şeker miktarı ne kadar az olursa, karın ve göbek bölgesi yağlanması da o derecede az olacaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Bilimselliği kanıtlanmış 6 Göbek Eritme Yöntemi

Yağ yakımını hızlandırmak için süt tüketin!

Bilimsel olarak da kanıtlandığı gibi kalsiyum göbek bölgesi yağları üzerine etkilidir. Günlük 2 bardak süt veya aynı ölçülere denk şekilde süt ürünlerini tüketenlerde, tüketmeyenlere göre göbek bölgelerinde daha az yağlanma görülmüştür. Bunun yanında spor yapan kişilerde spor sonrası tüketilen light süt, göbek bölgesinde ki yağ yakımını hızlandırmaya destek oluyor.

basen-inceltme
Basen eritmek için beslenme tüyoları

Sıcak patates ve pirince dikkat edin!

Sıcak biçimde yenilen pirinç, beyaz un ve patates gibi glisemik indeksi yüksek besinleri tüketmemeye çalışın. Glisemik indeks oranı yüksek olan bu gıdalar aynı beyaz şeker gibi bir etki oluşturarak, kan şekerini hızlı bir şekilde  yükseltip düşürür. Bu sebeple bu tür besinleri mümkün olduğu kadar az tüketmeye dikkat etmeniz gerekir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek eritmek için bu besinleri yiyin!

Her şeye rağmen zayıflayamıyorsanız bunun nedeni insülin direnci olabilir

Beslenme ve egzersiz dahil her şeyi eksiksiz yapmanıza rağmen hala zayıflama problemi yaşıyor ve vücudunuzda her hangi bir olumlu değişiklik göremiyorsanız, bunun sebebi insülin direnci olabilir. İnsülin direncinin etkileri ve ne olduğunu İnsülin Direnci Nedir ? Belirtileri Nelerdir? başlıklı haberimizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca insülin direnci kontrolü için mutlaka bir dahiliye uzmanına görünün.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.