Başarılı Öğrencilere Bernardo’dan Destek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Üniversiteli Robert Kolejliler Komitesi, “Türkiye’nin Yedi Rengi” projesi kapsamında, Bernardo ile birlikte 56 başarılı öğrenciyi İstanbul’da ağırladı. Gençler, sanat, bilim, teknoloji, spor dallarındaki çeşitli aktiviteler ve İstanbul müze-tarihi mekân gezileriyle eğitim hayatlarına farklı bir bakış açısı kazandırdı.

Robert Kolej Mezunlar Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Üniversiteli Robert Kolejliler Komitesi (UNIRC)’nin bu sene sekizincisini düzenlediği “Türkiye’nin 7 Rengi” projesinin ana sponsorluğunu, Bernardo üstlendi. Daha önce 50 ilden 397 çocuğun hayatına dokunan proje, bu sene de yedi yeni il ve 56 yeni öğrenci ile devam etti.

UNIRC (Üniversiteli Robert Kolejliler). Genç mezunlardan oluşan ekip sene içerisinde pek çok farklı etkinlik düzenliyor. Bunlardan sonuncusu ve en kapsamlısı “Türkiye’nin Yedi Rengi” isimli sosyal sorumluluk projesi. Yedi bölgenin yedi farklı ili ağırlanan projenin sekizinci yılı. Bu yıl Burdur, Rize, Şırnak, İzmir, Tekirdağ, Iğdır ve Sivas illerinden toplam 56 öğrenci, Bernardo ana sponsorluğunda ağırlandı. İstanbul’u daha önce hiç görmemiş, ortaokul altı ve yedinci sınıflarda okuyan öğrenciler bir hafta boyunca Robert Kolej kampüsünde misafir etti. Sanat, bilim, teknoloji, spor, perküsyon, film gibi atölyeleri kapsayan bu bir haftalık program aynı zamanda çocukların İstanbul’u tanıdıkları tarihi ve kültürel gezilerden oluştu.

Atölyelerde öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmesi, yeni ilgi alanları keşfetmeleri sağlandı. Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk, Koç Müzesi, İstanbul Modern, Dolmabahçe Sarayı ve İstanbul Sea Life Akvaryumu da proje kapsamında öğrencilerin gezdikleri yerler arasında.

Bir hafta boyunca İstanbul’da kalan öğrencilerin tüm masrafları sponsorlar, bağışçılar ve dernek tarafından karşılandı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin öğrenci seçiminde destek olduğu projenin ana sponsorluğunu Bernardo firması üstlendi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.