Ballı adaçayı maskesi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kışın cildinizin kurumaması ve soğuktan çatlamaması için yapmanız gereken iki şey var, su içmek ve evde yapabileceğiniz ballı adaçayı maskesi.

Doğanın bize sunduğu mükemmel bir nemlendirici olan bal ve doğal sıkılaştırıcı adaçayı ile cildimize bakım yapıyoruz.

Yüzünüze dairesel hareketlerle hafifçe masaj yaparak uygulayacağınız bu maske cildinizi nemlendirecek,gözeneklerinizi sıkılaştıtacak ve cildinize canlılık verecek.

Adaçayı gözenekleri küçültüp sıkılaştırırken aynı zamanda cildin  yıpranmış görünümünü tedavi ediyor. Antibakteriyel ve iltihap giderici özelliğiyle akne problemlerinize de çözüm oluyor.

Adaçayı yağı bu maskenin ana maddesi olsa da yine de dikkatli bir şekilde kullanılmalı. Yapacağınız karışıma yalnızca bir iki damla adaçayı yağı damlatmanız yeterli olacak. Eğer hamileyseniz, epilepsi hastasıysanız ya da yüksek tansiyonunuz varsa adaçayı yağını kullanmayın.

Maskenizde kullanacağınız balın şekerli sahte ballardan olmamasına özen gösterin. Mümkünse organik petek balı kullanın.  Cilt için çok güzel bir anti bakteriyel ve nemlendirici olan bal, cildin nemini korumasını sağlarken karışıma damlatacağınız iki çay kaşığı kayısı yağı da cildinizin nem dengesini koruyarak yumuşamasını sağlayacak.

Ballı adaçayı maskesi malzemeleri:

2 yemek kaşığı organik bal

1 çay kaşığı kayısı çekirdeği yağı

1-2 damla adaçayı özü yağı

Ballı adaçayı maskesi hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir kasede iyice yumuşak, macunumsu bir kıvama sahip olana kadar karıştırın. Önceden temizlediğiniz ve kuruladığınız yüzünüze parmak uçlarınızla  karışımı uygulayın.  Maskeyi yirmi dakika yüzünüzde bekletin. Daha sonra yüzünüzü önce ılık suyla sonra gözeneklerinizin kapanmasına yardımcı olması için soğuk suyla durulayın ve hafif yağsız bir nemlendirici krem uygulayın.

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.