Balla gelen 10 güzellik sırrı ve bal maskesi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bal, sağlığımız kadar cildimize de faydalı… İşte balla gelen 10 güzellik sırrı ve bal maskesi

Balın sağlığımıza olan mucizevi faydalarını hatırlıyorsunuz değil mi?
Aslında, yüzümüzü nemlendirmek, saçlarımızı canlandırmak ve daha birçok güzellik problemiyle savaşmak için de bize tek gereken şey bal olabilir…

Güzelliğinize güzellik katmanıza yardımcı olacak 10 reçeteyi sizin için bir araya getirdik!

Tabii öncelikle ihtiyacınız olan piyasaya sürülen sahte ürünler değil gerçek bir kavanoz bal! İşte o ‘ballı’ tarifler…

Nemlendirici bal maskesi

Zor bir dönemden mi geçiyorsunuz? Etkili bir losyon için eşit miktarda zeytinyağını ve balı karıştırın. İşe yarar sonuçlar için kuru cildin üzerine sürün ve durulamadan önce 15-20 dakika yüzünüzde bekletin.

Bal dudak kremi

Balı, dudak kremi olarak kullanmanız, balın tatlılığını dudaklarınıza taşıyacak… Rendelenmiş 6 gram balmumu, 10 damla limon yağı, 2 damla E vitamini yağı, 56 gram hindistan cevizi yağını 1 çay kaşığı bal ile karıştırın.

Saç için bal maskesi

Düzenli olarak kullandığınız şampuana bir çay kaşığı bal ekleyerek zarar görmüş saçlarınıza sürün ya da daha derin bir bakım için karışımınıza bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karışımı saçlarınıza sürerek her zamanki gibi 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. (Daha hasarlı saçlara sahipseniz bu süreye ekstra 10 dakika ilave edin)

Sivilce için bal maskesi

Birkaç damla balı iltihaplı sivilceniz üzerine sürün ve üzerine yara bandı yapıştırın. 30 dakika bekletin. (Bal yanık ve sıyrıklar için de antiseptik özelliği görür)

Cilt için bal maskesi

2 çay kaşığı bal ile 2 yemek kaşığı sütü karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak sürün. Yüzünüzü yıkamadan önce 10 dakika bekletin.

1
2
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.