Bal köpüğü saç rengi nasıl yapılır?

tarafından
1928
Bal köpüğü saç rengi nasıl yapılır?
5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes

Bal köpüğü saç rengi elde etmek için en uygun karışım kahve köpüğü ile altın sarısı tonlarını karıştırmaktır.Son zamanların moda renklerinden olan bal köpüğü saç rengini tutturmak kolay bir iş değildir. Özellikle evde denenen karışımlar genellikle hüsranla sonuçlanabiliyor. Bu nedenle kadınlar bal köpüğü saç rengi için çoğunlukla kuaförlerine koşuyorlar. Ancak, birkaç püf noktası ve doğru renk kombinasyonları ile göz alıcı ve etkileyici bal köpüğü saç rengini tutturabilmek mümkündür.

Öncelikle piyasada her bal köpüğü rengi diye saçılan ürüne itibar etmemek gerekiyor. Bu boyalar alınıp güvenle kullanıldıktan sonra ortaya çıkan turuncu renk bir şok yaşatabiliyor. Bilmek gerekir ki, bal köpüğü saç rengi ne açık ne de koyu olmalıdır. İşte size bal köpüğü saç rengi elde etmenin yolları:

Bal köpüğü saç rengi

Bal köpüğü saç rengi

Bal köpüğü rengi elde etmek için en uygun karışım kahve köpüğü ile altın sarısı tonlarını karıştırmaktır. Koyu saçlı kadınlar içinse uygun renk olarak  küllü kahve saç boyası ile açık soru tonlarını karıştırmak bal köpüğü rengi verir. Yine bal köpüğünü en iyi taşıyan en iyi saç uzunluğunun orta boy saç olduğunu söylemek gerekir.

Bal köpüğünün en yakıştığı tenler bronz tenli kadınlardır. Bakımı zor bir renk olsa da, bu tip tene sahip olan kadınların bal köpüğünü kullanmaları gerekir. Eğer ki, ten açıksa saç rengi daha çok bal kahve tonları karıştırılarak elde edilmelidir.

Bal köpüğü saç rengi kataloğu

Bal köpüğü saç rengi kataloğu

Bal köpüğü rengini elde etmek için eğer denemeye korkuyorsanız belli guaj boyaları alarak öncesinde deneyebilirsiniz. Bunun dışında bal köpüğünün farklı ve güzel renklerini de elde edebilirsiniz.

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bal köpüğü saç rengi elde etmek istiyorsanız bu konunun biraz ustalık istediğini söylemeliyiz. Çünkü farklı renkleri, belli markalar ile karıştırarak bu rengi hassa biçimde tutturabilmek gerekir.  Örneğin sarı tonlarına yakın veya açık kumral tonlarına sahip bir saç renginiz varsa, bal köpüğü rengi için Loreal Casting 7.30 balköpüğü saç boyasının yarısı,  koleston 9.3 altın sarısı tüp boyasının yarısını ve içine 1 şişe %9 oksidan’ı karıştırmanız gerekir. Ortaya çıkan bu yeni boyayı güzelce karıştırıp saç uçlarından başlayarak en dibe doğru yavaşça uygulamalısınız. Bunun sebebi ise saç diplerinin daha kolay ve hızlı açılmasıdır. Saç dipleri ise boyanın etkisinin daha uzun sürmesi için en sona bırakılır.