Bahçe Dekorasyonunda Feng Shui Esintileri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Gülhatmi

Gülhatmi - Feng Shui Bahçe dekorasyonu
Gülhatmi – Feng Shui Bahçe dekorasyonu

Eğer yeni evli iseniz ve çocuk istiyorsanız bahçe dekorasyonunuzun batı ve güneybatısına Gülhatmi dikilmesi gerekir.

Güller

Bahçe dekorasyonlarının vazgeçilmez çiçekleri olan Gül’ler Feng Shui’nin özel çiçekleridir. Beyaz güller hayatın içindeki olayların asıl anlamını görmenizi sağlar.  Sarı güller bilgi ve öğrenmeyi simgelerken, kırmızı güller güzelliği simgeler. Bahçe dekorasyonunda gül bitkisinin güney yönüne dikilmeleri gerekir.

Lale

Lale, özellikle de kırmızı lale aşk demektir. Bahçenizin güneybatı ve doğusuna dikeceğiniz Lale’ler hayatınıza aşk getirir.

Meyve ağaçları

Meyve ağaçları feng shui açısından pek çok farklı şeyi simgelerler. Ve her bahçede bir tane olması gerekir. Daha önce de belirttiğimiz gibi bahçenizin büyüklüğü çok önemli değildir.  Eğer dekore edeceğiniz bahçe küçük bir bahçe ise meyve ağacı olarak limonu da tercih edebilirsiniz. Meyve ağaçlarının anlamları şöyledir; 

Elma, kayısı ve nar bereket ve ün sahibi olmaktır. Şeftali arkadaşlık, aşk ve ölümsüzlük, armutsa uzun ömür ve zenginlik simgesidir. Erikler gençliği ve canlılığı simgeler; portakala gelince, şans, zenginlik ve mutluluk anlamına gelir.

1
2
3
4
5
6
7
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.