Bahçe Dekorasyonunda Feng Shui Esintileri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Tam 3000 yıldır evlere, bahçelere, ofislere sağlık, mutluluk, aşk ve bolluk taşıyan bir öğreti var, bir geleneksel yaşam biçimi ve kurallar silsilesi aslında; Feng Shui.

Binlerce yıldır ev, ofis ya da bahçeleri dekore eden bu gizemli öğreti uzak doğu mistizmini kapımıza getiriyor. Gezginlerin uzak doğu seyahatlerinden öğrenerek batıya taşıdığı Feng Shui bir zamandır bizlerin de hayatına girdi.  Biz de bu öğreti ile evrenin, doğanın güçlerini ve titreşimlerini dengeleyerek hayatımızda başarıyı, sağlığı ve zenginliği evlerimize çağırıyoruz.

Feng Shui Bahçe dekorasyonu - Pegarose.com
Feng Shui Bahçe dekorasyonu – Pegarose.com

Feng Shui; Rüzgâr ve Su ile gelen enerji

Feng Shui, doğanın iki kadim elementi olan “rüzgâr” ve “su” ile var olan yaşam enerjisini, yaşanılan mekânlarda harekete geçirmek için uygulanması gereken yöntemleri anlatan çok eski bir Uzakdoğu sanatı. Bu öğretiye göre, varoluş özelliklerimize uygun yaşam alanlarını düzenleyerek, hayatımıza uyum getirmek mümkün. Böylece daha sağlıklı ve mutlu bir yaşamın ve bolluğun da beraberinde geleceğine inanılıyor.

Feng Shui Bahçe dekorasyonu
Feng Shui Bahçe dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonunda Uyum

Bu sebeple bahçe dekorasyonunu bu öğretiye göre düzenlemek uyum için atılacak ilk adım.  Bahçe dekorasyonunun doğru şekilde uygulanmış “feng shui”ye sahip olması, doğayla uyum içinde olması demektir. Öncelikli olarak bahçe dekorasyonunda kullanılacak tüm bitkilerin sağlıklı olması şart. Bu yüzden dekorasyona başlamadan evvel hasta görünümlü, cansız ve kurumuş bitkiler itina ile temizlenmelidir. Aksi takdirde farkında olmadan olumsuzluklara davetiye çıkarmış olabilirsiniz.

Feng Shui Bahçe dekorasyonu
Feng Shui Bahçe dekorasyonu

Yaşam Kaynaklarını Bahçenize Taşıyın

Feng Shui’nin ilhamını doğanın kendisinden aldığını söylemiştik.  Bu nedenle yapılacak en birinci iş yaşamın kaynağını simgeleyen bazı unsurları bahçenize taşıyarak başlamak.  Bir ağaç dikebilir, bir çeşme ya da kaynak ekleyebilirsiniz. Buna ilaveten yaşam kaynağı olan Chi enerjisinin bahçeniz içinde hareketini kolaylaştırmak için duvarlar örüp, çitler ile çevirebilirsiniz.

Haberimizde ilerlemek için lütfen aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

Sivrisineklere karşı doğal bitkiler

Bahçenizde kolaylıkla yetiştirebileceğiniz bu bitkilerle sivrisineklerden korunabilirsiniz. İşte sivrisineklere karşı kullanabileceğiniz doğal bitkiler...

Miranda Kerr’in muhteşem evi

Miranda Kerr'in Orlando Bloom'dan ayrıldıktan sonra nasıl bir evde yaşadığını merak ediyor musunuz? Ünlü modelin çok merak edilen evinin detayları. İşte Miranda Kerr'in muhteşem evi... Ünlü...