Bahar makyajının incelikleri!

Dudak makyajı
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Havanın değişimine makyajıyla yeni bir ‘hava’ vermek isteyen kadınlar için ünlülerin makyörü Burçin Göksu bahar makyajını anlattı.

Havanın ısınmasıyla birlikte yükselen enerjimiz kıyafetlerimize, saçımıza, başımıza ve makyajımıza yansıyor. Güneşli bir güne uyanmak insanı mutlu ediyor ve güneş gibi parlama isteği veriyor. Kadınların çoğu bu güneşli bahar günlerini hafif bir makyajla değerlendiriyor. Bir kısmıysa kendine en yakıştırdığı makyajı yaz kış uyguluyor.

Hava değişimiyle gardırobunuzu yenilerken güzelliğinize hareket katacak ufak tefek değişiklikler yapmayı da es geçmeyin. Çünkü bu bahar her zamankinden daha farklı olacak! Bahar makyajında gözünüz, dudak ve cilt makyajınız, nemlendiricileriniz nasıl olmalı? Doğal görünen bahar makyajını biliyor muyuz?

Pastel tonlar

Pastel tonlar
Pastel tonlar

Baharın en önde gelen makyaj stili, pastel tonlar sizi taze ve dinamik gösterecek renkler. Abartılı makyajlar yerine taze bir yüz ve doğal makyaj tercih etme zamanı simdi.

Ekru tonlar bu sene gözlerde oldukça moda. Gözlerle uyum ve denge oluşturan dudak makyajındaysa bu yıl tercih edilen renkler; kahvemsi turuncular, mantar renkleri, mürdüm ve pembe tonları.

Mat ve pudralanmış bir dudak makyajı bu senenin trendi olduğunu söylüyor Göksu.

Allık seçimi

Yanak makyajındaysa ıslak görünümlü allıkları kullanmalı baharda. Belirsiz bir şeftali tonuyla yapılan yanak renklendirmesi bu yılın makyaj modasının tamamlayıcısı.

Mevsimlerle birlikte dış etkenlerin cildimize etkileri de haliyle değişmekte. Bahar aylarında cilt bakımına biraz daha özen göstermeli. Sonrasında gelen sıcak bir yaz ayı cildinizdeki nem oranını kurutacağı için, Göksu şimdiden harekete geçmeyi ve cildi bol nemlendirerek, peeling uygulamasını öneriyor.

Fondöten ve dudak

Fondöten ve dudak
İlkbahar ve yaz mevsiminin cilt makyajı; hemen hemen hiç makyaj yokmuş gibi bir görünüm yaratmayı hedefliyor. Olabildiğince ince dokulu bir fondöten kullanmak, bu stilin en önemli noktası.

Bu doğal görünümlü cilt makyajını tercih ettiğinizde, yanaklarınızı çok hafif pembe veya şeftali tonlarıyla renklendirebilirsiniz. Ancak allık uygulamanızı keskin bir hat olarak değil, yuvarlak vuruşlarla ortaya çıkaracağınız bir sağlıklı gösteren kızarıklık olarak gerçekleştirmeye özen göstermeli. Göksu bu sayede, doğal görünümlü cildinizin dengesini koruyacağınızı söylüyor.

Dudak makyajı

Dudak makyajı
Dudak makyajı

Bu sezon, dudak makyajında genel olarak her türlü doku kullanılıyor: Parlak glosslar, mat, yarı-mat ve simli rujlar. Ancak genel olarak daha mat görünümlerin yükselişe geçtiğini söylemek mümkün. Mat dokulardaysa, mercan ve somon tonları öne çıkıyor.

Özellikle solgun bir cilt ve hafif rimelli kirpiklerle kullanabileceğiniz mercan rengi ile son derece güncel ve taze bir hava yakalamanız mümkün.

Son olarak sizinde farkettiğiniz gibi bahar aylarında kullanılacak en temel makyaj ürünler yanak makyajı ve dudak makyajı malzemelerinden oluşuyor. Öğrendik ki Göksu’nun da uygulamayı en sevdiği makyaj bahar makyajıymış.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.