Bağışıklığınızı Kuvvetlendirecek En Sağlıklı Kış Meyveleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün sizlerle birlikte en sağlıklı kış meyveleri üzerinde duracağız. Bu meyvelerin en önemli yanlarından birisi da bağışıklık sisteminizi doğrudan desteklemesi ve sürekli yakalandığımız gribi bizden uzak tutmasıdır. Meyve, insan vücudu için olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkatleri çektiği gibi kış aylarında da en büyük dostumuz olarak dikkat çeker.

Bağışıklığı destekleyici gıdalar içerisinde belli başlı meyveleri net bir şekilde sıralayabiliriz. Bu meyvelerin zaman içerisinde vücuda sağladığı katkılar çok çok daha iyi seçenekler sunuyor. Meyve tüketimi tek bir fayda değil birden çok faydayı sizlere sağlar. Dolayısı ile aşağıdaki bilgiler sizleri her anlamda aydınlatıcı bilgiler olacak.

Bağışıklığı Destekleyen Kış Meyveleri Listesi

Meyve, insan vücudu için olmazsa olmazlardan birisidir ve her ne olursa olsun kış aylarında özellikle meyve tüketimi çok büyük önem arz eder. Gerek sindirim faaliyetlerinin doğru yapılması, gerekse bağışıklık sisteminin daha kuvvetli hale gelerek dış etkenlere karşı bizi koruması açısından önemlidir.

1# Nar

İnsan vücudu için en faydalı meyve türlerinden birisi olarak dikkat çeker. Kan basıncının düşürülmesine yardımcı olan nar, kötü kolestrol olarak bilinen LDL ile mücadele konusunda son derece önemli bir bileşendir. Vücudunuzun ihtiyacı olan C vitamininin %25’lik kısmını nar üzerinden alırsınız.

2# Kivi

Lifli meyveler içerisinde en çok ön plana çıkan seçeneklerden birisidir. C vitamini takviyesi olarak dikkat çeken kiviler, aynı zamanda A vitamini takviyesi olarak da işlev görür ve sindirim sistemi faaliyetlerinin hızlanması, metabolizmanın güçlenmesi için son derece ideal bir besindir.

3# Greyfurt

A vitamini ihtiyacımızın %35’lik kısmını karşılamamıza yardımcı olan greyfurt, kanser ile mücadele konusunda etken bileşenlerden birisi olan likopen bileşenini vücudumuza salgılar ve bu anlamda direnci çok daha iyi noktalara getirmeye yardımcı olur.

4# Mandalina

Yine C vitamini takviyelerinden birisi olarak dikkatleri çeker. Her gün 1 adet mandalina tüketimi şarttır. Uzmanlar, her platformda insanları bu tarz gıdaların tüketimine karşı ilgili olması konusunda uyarır. Portakal da bu gıdalardan birisi olarak dikkatleri üzerine çeker. Mandalina, gerçek anlamda bağışıklığı destekler.

5# Elma

Kabuğunda dahi vitamin bulunan gıdalardan birisi olarak dikkat çeken elma, vücudunuzun daha diri kalması ve dış etkenler ile sürekli mücadele içerisinde olmasına yardımcı olan en önemli meyve türlerinden birisi olarak da dikkatleri çeker. Hal böyle olunca elma tüketimi de uzmanlar tarafından en ciddi şekilde öneriler gıda türlerinden birisidir.

Bu meyveler, kış aylarında her gün 1 adet olacak şekilde tüketildiği takdirde herhangi bir sorun olmadan bağışıklığınız daha dirençli bir hale gelecek ve hastalıklara karşı daha dayanıklı olabileceksiniz.

More from the blog

MEXC, Türkiye’deki Orman Yangınlarını Durdurmak İçin Türk Hayırseverlik Fonları ve Ogem-Vak Vakfı’na Katıldı

MEXC Global, Türkiye'deki son zamanlarda gerçekleşen orman yangını olaylarını engellemek için yardımlarını genişleterek topluma karşı olan sosyal sorumluluk çalışmalarını yeniden başlatıyor. Borsa platformunun yardım...

Asya Verimlilik Organizasyonu, Verimlilik merkezli ‘’Tokyo Bildirisi’ni yayınladı

21 ülkenin oluşturduğu Asya Verimlilik Organizasyonu (APO), dünyada yaklaşık 2 yıldır süren, global olarak ekonomik ve insani krizlere yol açan ve DSÖ tarafından daha...

Asya Verimlilik Organizasyonu, Verimliliğin Merkeziliğine olan desteğini sanal konferansla yineliyor

Verimliliğe bir övgü ve Elmas Jübilesini (60. yıl) kutlamak adına APO, Japon Verimlilik Merkeziyle ortaklaşa 10 Haziran 2021 tarihinde sanal bir platform üzerinden Verimliliğin...

Lydsto Kendi Tozunu Kendisi Temizleyen Robot Süpürge – akıllı robot süpürgeler için yeni bir çağ başlatıyor

Hiç toz toplayan bir robot süpürge duydunuz mu? Kendi toz kutusunu ve toz kalıntılarını kendi kendine temizlemek üzere toz toplama teknolojisini kullanan yeni bir...