Bacakları incelten ve şekillendiren egzersiz hereketi!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bu egzersiz hareketi kalçalarınıza ve dizlerinizin arkasına yoğun bir şekilde etki edecek.

Bu egzersizi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir sandalye.

Sandalyeden bir adım uzaklaşın ve öne doğru eğilin. Sol elinizi sandalyenin oturma kısmına , sağ elinizi de sandalyenin sırt kısmına koyun. Şimdi dizlerinizi gevşetin.

Bir bacağınızı geriye doğru uzatın ve ayağınızın ucunu aşağı doğru kıvırın.  Şimdi karnınızı içeri çekin. Kalçalarınızı sıkarak sol ayağınızı yukarı kaldırın ve ayağınızı esnetin. Bu şekilde dizlerinizin arka kısmını çalıştırmış olacaksınız.

Bacaklarınızı bu şekilde 10 kez kaldırn, küçük sıkma hereketleriyle bacağınızı yukarı kaldırmaya odaklanın.  Bir bacağınızla bu hareketi 10 kez tekrarladıktan sonra, 10 defa da eğilerek esneme hareketini yapın.  Bacağınızı arkaya doğru uzattığınızda kalçalarınızı iyice sıkın.

Bu hareketi 10 defa tekrarladıktan sonra bacağınızla istediğiniz yöne doğru 5 defa daire çizin ve bitince diğer yöne doğru daire çizin. Sonuna geldiğinizde bacağınız yanıyor olacak fakat kendinizi tutun. Bacağınızı ve pelvis kaslarınızı sıkın ve 5’e kadar sayın.

Şimdi bu hareketi aynı şekilde diğer bacağınızla yapın.

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...