Bacak inceltme egzersizleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bacak inceltme egzersizleri ile 6 adımda bacaklarınızdaki fazlalıklardan kurtulun.

1- Ayaklarınızı omuz genişliğinizden daha geniş olacak şekilde açın. Duruşunuzu bozmadan, oturma pozisyonu ile aşağı hareket edin ve yavaşca başlangıç pozisyonunuza geri gelin.

bacakinceltme-1

 

2- Ayak parmak ucunda, bacaklarınız birbirine yapışık olarak kalkın. Dizleriniz kırarak yere eğilin ve başlangıç pozisyonunuza, bacaklar yine yapışık olacak şekilde dönün.

bacakinceltme-2

 

3- Ayaklarınızı omuz genişliğinizden daha geniş olacak şekilde açın. Elinize ağırlık alın ve karın bölgenizin önünde tutun. Vücudunuzu aşağı doğru hareket ettirirken aynı anda ağırlığı da omuz seviyenize gelecek şekilde dik pozisyonunuzu bozmadan yukarı kaldırın.

bacakinceltme-3

 

4- Yere uzanın, dizleriniz kırın ve bacaklarınızın arasına lastik top alın. 30 saniye boyunca lastik topu dizleriniz arasında fazla sert olmadan sıkın.

bacakinceltme-4

 

5- Sol bacağınız ile öne doğru geniş bir adım atın. Dizinizle 90 derece açı oluşturacak şekilde kalçanızı aşağı doğru indirin. Sağ ayağınızdan aldığınız kuvvetle eski pozisyonumuza gelip aynı hareketi sol bacağınız için de yapın.

Bacak inceltme egzersizleri
Bacak inceltme egzersizleri

 

ebrubacak

 

belinceltmek-video-spot

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...