Ayla Filmi Rekora Yürüyor, Fark Yaratmasının Sebeplerini Keşfedin

tarafından
579
Ayla Filmi Rekora Yürüyor, Fark Yaratmasının Sebeplerini Keşfedin
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Son dönemde gündemi ciddi anlamda meşgul eden seçeneklerden birisi olan Ayla filmi, adından çok ciddi anlamda söz ettiriyor. Türkiye’nin belki de en büyük başarıya imza atan film yapımlarından birisi olan Ayla, sinemada rekora koştuğu gibi çok prestijli bir ödül kulvarında da ülkemizi temsil edecek mükemmel bir film projesi oldu, herkes tarafından takdir gördü.

Türkiye 2018 Oscar adayı filmi olarak bizi temsil edecek olan mükemmel yapımın akademi ödüllerinde aday adayı dahi olmadan direk aday gösterilmesi bu anlamda çok büyük bir başarı. Usta oyuncu kadrosu, gerçek hayattan alınan bir öykü olması filmi başlıca ön plana çıkaran maddeler arasında yer alıyor da diyebiliriz sanırım.

Ayla Filmi Neden İzlenmeli?

Çok çok fazla seçenek var ve bunların hepsinin üzerinde durmak imkansız. Ancak gerçek hayattan alınmış bir hikayeyi işliyor olması, muazzam bir oyuncu kadrosu ve oyunculuk performansını barındırıyor olması da filmi ön plana çıkaran diğer seçenekler arasında yer alıyor diyebilmek de mümkün. Şimdi sizlere madde madde bu seçenekleri sunacağız.

1# Muazzam Bir Oyuncu Kadrosu

Türkiye’nin en iyi oyuncularını kadrosunda barındıran proje, o kadar kaliteli ve gerçekçi oyunculuklara sahne oldu ki sadece bu konuda bile Oscar ödüllerinin en büyük adaylarından birisi olarak dikkatleri çekiyor. Filmin kadrosunda kimler yok ki? Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Murat Yıldırım, Taner Birsel, Ali Atay, Erkan Petekkaya ve Altan Erkekli sadece bunlardan bir kaçı. Üstelik dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Eric Roberts, yine filmin kadrosundaki isimlerden birisi durumunda.

2# Tamamen Gerçek Bir Hikaye

Kore savaşları döneminden bir Türk askeri ile küçük Kore’li bir kızın hikayesini konu alıyor filmimiz. Türk askeri İsmail Dilbirliği, o dönemlerden bir Kore Gazi’si ve hayatı sinema ekranlarına muazzam bir oyunculuk ile taşınıyor.

3# Hem Gülümseyip Hem Ağlamak İsteyenlere

Her anlamda fark yaratan filmimizde komik sahneler dikkatleri çektiği gibi DRAM içerikli tanımının tam karşılığı olarak da dikkatleri çekiyor olması filmi biraz daha ön plana çıkarmak için yeterli oluyor diyebiliriz.

4# O Dönemi İliklerinizde Hissediyorsunuz

Film yapım olarak da muazzam bir film oldu. O dönemin şartlarını, özelliklerini, insani yapısını ve hatta savaş psikolojisini dahi sizlere sonuna kadar yansıtan son derece profesyonel olarak hazırlanmış son derece kaliteli yapımlardan birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

5# En İyi Yabancı Film Dalında 2018 Oscar Adayı

Bizi en iyi şekilde temsil edecek mükemmel ötesi yapımlardan birisi oldu. Kelebeğin Rüyası filminin aday adaylığından sonra bu filmimizin direk olarak Oscar adayı seçilmesi aslında kalitesinin en büyük kanıtlarından da birisi durumunda.