Ayak kokusu için 5 mucize çözüm önerisi

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Ayak kokusu için kolay kolay hiç kimse bir doktora görünmeye gitmez ancak bu sorun önemsenmeyip küçük görünse bile kişinin sosyal hayatına ciddi anlamda sekte vuran en önemli sorunlardan biridir.  Özellikle de yaz aylarının gelmesiyle birlikte terleme oranlarındaki artış gerçekten bu sorunu utandıran bir rahatsızlık haline dönüştürüp, yaşamımızı kabusa bile çevirebilir.

Bir arkadaşınız sizi evine davet ettiğinde çok isteseniz bile ayak kokusu sorunundan dolayı gitmeye utanırsınız. Kibarca reddedersiniz. Veya akşam eve geldiğinizde evinizde misafir varsa ilk işiniz koşa koşa banyoya gitmektir. Biri “bir şey mi kokuyor” dediğinde sizin aklına hemen “Acaba ayaklarımın kokusunu mu aldı?” düşüncesi gelir. İşte bunlar gibi bir çok sebepten dolayı “ayak kokusu” sizin korkulu rüyanız olabilir.

Ayak Kokusu Nedenleri ?

Her bir ayağımızda günde yarım litre ter üreten 250,000 civarı ter bezi bulunur.  Bu ter bezlerinin ürettiği terler, ayak tabınında üreyen ve peynir üretiminde ortaya çıkan gazlar gibi kokulu bir gaz üretten bakteriler ile birleşince ortaya dayanılması zor bir koku ortaya çıkar. Karanlık ve rutubetli ortamları seven bu bakteriler için ayaklarımız mükemmel bir mevzilenme yeridir. Özellikle de ayakkabılarınızı çorap olmadan giyiyorsanız artan nem miktarı, ölü hücreler ve deride biriken yağlarla beslenip çoğalan bakterilerin üremesini de hızlandırır. Eğer bazı insanların ayakları neden daha kötü kokuyor diye merak ediyorsanız, bunun cevabı o kişilerin ayaklarının daha çok ter üretmesidir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları

Ayrıca ergenlik dönemindeki gençlerin sıklıkla terlemesi ve buna bağlı olarak ayak kokusu oluşumu da işte bu sebeptendir.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
4
5
6
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.