Ayak kokusu için 5 mucize çözüm önerisi

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Ayak kokusu için kolay kolay hiç kimse bir doktora görünmeye gitmez ancak bu sorun önemsenmeyip küçük görünse bile kişinin sosyal hayatına ciddi anlamda sekte vuran en önemli sorunlardan biridir.  Özellikle de yaz aylarının gelmesiyle birlikte terleme oranlarındaki artış gerçekten bu sorunu utandıran bir rahatsızlık haline dönüştürüp, yaşamımızı kabusa bile çevirebilir.

Bir arkadaşınız sizi evine davet ettiğinde çok isteseniz bile ayak kokusu sorunundan dolayı gitmeye utanırsınız. Kibarca reddedersiniz. Veya akşam eve geldiğinizde evinizde misafir varsa ilk işiniz koşa koşa banyoya gitmektir. Biri “bir şey mi kokuyor” dediğinde sizin aklına hemen “Acaba ayaklarımın kokusunu mu aldı?” düşüncesi gelir. İşte bunlar gibi bir çok sebepten dolayı “ayak kokusu” sizin korkulu rüyanız olabilir.

Ayak Kokusu Nedenleri ?

Her bir ayağımızda günde yarım litre ter üreten 250,000 civarı ter bezi bulunur.  Bu ter bezlerinin ürettiği terler, ayak tabınında üreyen ve peynir üretiminde ortaya çıkan gazlar gibi kokulu bir gaz üretten bakteriler ile birleşince ortaya dayanılması zor bir koku ortaya çıkar. Karanlık ve rutubetli ortamları seven bu bakteriler için ayaklarımız mükemmel bir mevzilenme yeridir. Özellikle de ayakkabılarınızı çorap olmadan giyiyorsanız artan nem miktarı, ölü hücreler ve deride biriken yağlarla beslenip çoğalan bakterilerin üremesini de hızlandırır. Eğer bazı insanların ayakları neden daha kötü kokuyor diye merak ediyorsanız, bunun cevabı o kişilerin ayaklarının daha çok ter üretmesidir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları

Ayrıca ergenlik dönemindeki gençlerin sıklıkla terlemesi ve buna bağlı olarak ayak kokusu oluşumu da işte bu sebeptendir.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

Türk kadını kaş ve kirpik güzelliğine önem veriyor

Türk kadınları makyaj ürünlerinde Avrupalı kadınların ruj tutkusunun aksine, dudaklarını değil gözlerini vurgulayacak uygulamaları tercih ediyor.

İksir Güzellik: Sağlık ve Kişisel Bakım Ürünleri Online Satış Sitesi

İksir Güzellik, dünyaca ünlü 100’den fazla kişisel bakım ve güzellik markasını piyasa fiyatından çok daha uygun fiyatlarla sunuyor.

Ev Kadınları Şimdi de Kalıcı Makyaj Eğitimlerine de El Attı

Ev kadınları için yeni bir istihdam alanı daha doğuyor. Evden çalışarak kendilerine yeni gelir kapıları açan girişimci ev hanımları kazançlarından ve çalışma şekillerinden son derce memnunlar.

Güzellik Koçunuz Netmoda Videolar

En yeni saç ve makyaj önerileri ve uygulaması için danışacağınız en uygun adres Netmoda videolar