Ayahuasca çayının sırrı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Amazon yerlilerinin İnka öncesi dönemlerden beri, yüzyıllardır iyileştirici kutsal bir bitki olarak kullandıkları Ayahuasca iksiri, Ayahuasca sarmaşığının yaprağı çeşitli bitkilerle harmanlanarak uzun süre kaynatılarak elde ediliyor.

Ayahuasca ayinleri gece karanlıkta ve çok sessiz bir ortamda yapılıyor. Yalnızca doğarken anne ve bebekte ve ölürken salgılanan DMT’nin vücutta salgılanmasını tetiklediği için ‘Ölüm İksiri’ de denen ve dişi bir ruha sahip olduğuna inanılan Ayahuasca bitkisinin şarabı; mutlaka bir şaman eşliğinde içildikten yaklaşık yarım saat 1 saat sonra kusma ve mide bulantısı gibi yan etkilerle etkisini gösteriyor ve sonrasında kişiye has, başka boyutlara geçilen tecrübeler yaşatıyor.

Ayahuasca çayının sırrı
Ayahuasca çayının sırrı

Hem ruhsal hem fiziksel bir arınma sağlayan Ayahuasca ağır hastalıkların ve bağımlılıkların tedavisinde ve ruhsal rahatlama için kullanılabiliyor.

Öncesinde sıkı bir diyet uygulanan seremoni sonrası kusma ve ishal sonucu vücut toksinlerden arınırken zihin de alegorik olarak ön yargılardan, toplum, aile, okul, din kalıplarından arınıp hayatla ilgili sorular daha net yanıtlanabiliyor.

05_d

Shamanların çok eskilerden beri şifa niyetine kullandığı Ayahuasca bitkisi İngiltere ve Amerika’da şimdilik yasal olmamasına rağmen, önde gelen psikologlar, psikiyatristler, bilim tarafından inceleniyor, kullanılıyor, tavsiye ediliyor. Son 10 yıldır da Peru ve Brezilya’da açılan Ayahuasca merkezlerinde düzenlenen seremoniler, binlerce insanı ağırlıyor.

Sizi size anlatıyor, kucaklıyor, iyileştiriyor, öğretiyor. İçinizdeki gücü, tanrıyı, benliğinizi, öz değerlerinizi hatırlatıyor. Yüksek bilincinize ulaşarak tüm sorularınızı yanıtlıyor. Spiritüel tarafının yanı sıra fiziksel iyileştirici özelliğiyle de biliniyor, her geçen gün daha fazla kişiyi iyileştiriyor. En son Amerikan Elle dergisinden bir editör Peru’da 7 seremoni yapıp, dergide sayfa sayfa muhteşem transformasyon deneyimini ve izlenimlerini yazmış, benim de iyice ilgim kabarmıştı.

Ayahuasca bitkisi, Shamanlar tarafindan toplanıp ayıklanıp çay gibi kaynatılarak içiliyor. Hayatının anlamını sorgulayan, yenilenmek, iyileşmek, bağımlılıklarından kurtulmak isteyen, içini kemirip bitiren sorulardan, problemlerden, endişelerden, kararsızlıklardan, egolardan, çocukluk travmalarından kurtulmak isteyen herkes tarafından hayat kurtarıcı, hayat değiştirici olarak tanımlanıyor. Meşhur bir mottosu da var: Bir Ayahuasca seremonisi 10 senelik psikoterapi seansına bedel. Çünkü psikoterapide sonuç pek yok, süreç var, hatta bazen biraz suçlama yargılama var. Ayahuasca ise müthiş affettirici, kucaklayıcı ve dolayısıyla da iyileştirici, yani yarayı kanırtıp etrafta suçlu veya haksız aratmıyor.

08_d
Ayahuasca çayının sırrı

Çayın tadı hayli fena. Etkisi içtikten 1-2 saat sonra hissedilmeye başlanıyor ve bir anda başka bir boyuta geçiyorsunuz deyim yerindeyse.

4-5 saat süren deneyimde bilinciniz yüksek bir yerden hem size, hem bedeninize, hem de ruhunuza bakıyor.

Gördüğünüz vizyonlar asla halusinasyon gibi değil. Kimi zaman kafa sesi hatta bazen önünüze yazılmış olarak sorularınıza cevaplar bulabiliyorsunuz. Ve fakat her seremoniden aynı etkiyi beklemek yanlış. Bazen egonuz direnebiliyor ve bazen hiçbir şey yaşadığınızı düşünmüyorsunuz. Veya yüzleşmeniz gereken şeyle vedalaşabilmek için öncelikle o üzüntüyü ve öfkeyi hissederek sisteminizden çıkarmanız gerekiyor.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.